v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ushqimi naten nuk te shendosh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Ushqimi naten nuk te shendosh   Fri Feb 01, 2008 1:19 am

Ngrenia e ushqimit naten nuk te shendosh, pohojne shkenctaret amerikane, te cilėt kanė zhvilluar teste ne 47 majmuna femra. Kėta shkencetare nga Universiteti i Oregonit, kanė zhvilluar eksperimente, duke i ushqyer majmunet ne kohe tė ndryshme, zakonisht naten dhe orėt e vona. Ata kanė treguar se nuk ekziston asnjė lidhje ne mes kohės, ushqimit dhe shendoshjes. "Gjithmonė na kanė folur tė mos hame ne orėt e vona sepse do tė shendeoshemi, edhe pse nuk kishte baza shkencore pėr njė thenje te tillė" thotė Xhudi Kamerun, e cila deri te ky zbulim ka ardhur me koleget e saj. "Gjatė hulumtimit qe kemi bėrė, ne kemi shėnuar kohėn se kur kanė ngrėnė majmunet. Disa prej tyre kanė ngrėnė vetėm naten dhe orėt e vona dhe ne kemi vėrtetuar se nuk ekziston asnjė lidhje ne mes te kohės se konsumimit dhe shendoshjes"-tha ajo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ushqimi naten nuk te shendosh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Lifestyle-
Kėrce tek: