v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Qka pas ndarjes??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Qka pas ndarjes??   Sat Feb 02, 2008 3:36 pm

Ēka pas ndarrjes

Periudha pas ndarrjes ėshtė mjaftė e komplikuar. Menjėherė fillon tė ndihet e zbrazėt egoja. Ndihet njė llojė melankolie, kujthen ēastet e mira. Ndihet edhe ndjenja e fajėsisė, ndjenja e dėshtimit! Secili partner e ndjen kėtė. Gjithēka ėshtė ndėrprerė, s'ka mė thirrje telefonike, s'tė mundon mė askush apo e ke liruar dike qė s'ka dashur mė tė jetė me ty. Ėshtė shumė me rėndėsi qė nė muajin e pare tė pėrmbaheni nga marrėzirat, sė paku derisa tė qetėsohen gjėrat. Ja ēka nuk do tė duhej tė bėni:


• Mos u jep kur ta takosh. Nėse tė dhemb dhe tė qahet, mos e bėjė para partnerit. Mos ia nxij jetėn me gjėra tė tilla partnerit dhe tė tjerėve. Qaj kur je vetėm.
• Mos rri vetėm nė kujtime, mos! Mundohu tė argėtohesh deri nė maksimum.
• Mos e luaj rolin e psikopatin dhe tė sjellėsh vendim qė tė mos ia len vendin vend!
• Mos e lut asnjėherė qė tė t'kthehet. Mund tė ndodh qė tė kthehet po nuk kjo asgjė nuk do tė ndryshoj nė lidhjen tuaj!
• Ėshtė dobėsi tejet e madhe njerėzore qė nė shenjė hakmarrjeje t'ia kthesh gjėrat qė t'i ka dhuruar gjatė lidhjes apo t'i kėrkosh gjėrat qė ia ke dhuruar! Ja njė ide, nėse bash nuk tė duhen pas njė kohe, mund t'i falėsh dikuj tjetėr apo dhe t'i shet? Ėshtė shumė mė e ndershme.
• Mendo ēastet e mira por asnjėherė mos jeto nė tė kaluarėn duke ia pėrsėritur vetes se keni mundur tė jeni ēift i mrekullueshėm. Nėse keni qenė ēift i mrekullueshėm kjo nuk do tė thotė qė edhe keni mundur tė mbeteni tė tillė. Gjithēka e ka kohėn e vetė. Ėshtė shumė vėshtirė, po aq sa mundeni pėrqėndrohuni nė ardhmėri.
• Nėse je ndarė nga partneri, dhe tash ndihesh i/e lėnduar, i/e braktisur, mos gabo tė kontaktosh me shoqen/shokun e ish partnerit apo nė raste ekstreme motrėn/vėllaun e tij (saj)! Kjo vėrtet tregon dobėsinė e shpirtit tė njė njeriu qė tash ėshtė nė gjendje tė hakmirret nga urrejtja. Nė fund gjithēka do tė kuptohet dhe asgjė nuk do tė arrihet me kėtė. Me ketė vriten edhe ato ēaste tė bukura nė kujtesėn e partnerit! Kjo ėshtė dobėsi qė as vetes nuk do tė mund t'ia fal njeriu.
• Fol edhe mė tej me simpati pėr partnerin. Nėse jo sė paku fol natyrshėm pėr tė me tė tjerėt. Mos perhap gėnjeshtra dhe shpifje. Edhe kjo ėshtė marrėzi qė nuk falet ngase sidoqoftė, ish partneri ytė mbetet ende pjesė e jetės sate.
• Mos iu hedh nė pėrqafim dikuj tjetėr me shpresė se do tė zėvendėsoj atė qė tė mungon. Shpesh kėto lidhje pėrfundojnė tmerrėsisht keq. Prit, vėshtro, buzėqeshu. Patjetėr do tė del dikush qė do ta kthejė buzėqeshjen.
• Dilni nė shėti me shokė apo shoqe nė shėti miqėsore. Mos i lodhni me problemin tuaj. Mos u arsyetonis e e keni patur mirė sė bashku por se dini se ēka ka ndodhur. Vetėm thuani dhe mendoni se kjo ėshtė gjėja mė e mirė momentalisht pėr ju. Kushedi pse ėshtė mirė.
• Qėrasni ēdo ditė veten me nga njė ēokoladė. Mund ta ndėrroni pak pamjen tuaj tė flokėve, veshjes po jo tė ndėrmerrni ndryshime drastike.
• Mundohuni qė nė zemrėn tuaj tė mbeteni miq tė vėrtet me ish partnerin. Bisedoni vetėm me miqtė mė tė ngushtė qė vėrtet ju kuptojnė.
• Nėse mundeni qani mirė kur tė mbeteni vetėm. Kjo vėrtet ndihmonė. Pra mbani mend, vetėm kur tė mbeteni vetėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Qka pas ndarjes??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Bisedė-
Kėrce tek: