v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Horoskopi vjetor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Horoskopi vjetor   Sun Feb 03, 2008 5:34 pm

AKREPI [2008]->

Dashuria: Vit i turbulluar per
Akrepet. Shume takime te reja sidomos ne
Pranvere edhe vere, ku nuk perjashtohet
mundesia e nje tradhetie apo nje
historie te shkurter. Kush perjeton nje
lidhje te gjate do te kete sigurisht
supriza, nuk priten kriza. Puna: Uljet
dhe ngritjet nuk do mungojne ne
karrieren tuaj. Nuk do jete nje vit
stabel per ju, do jeni perher ne ankthin
e nje levizje te pritur. Jane te
pakeshillueshme investimet kete fillim
viti, nje qetesi ne pune do vij nga
Shtatori dhe me pas. Studentet e sapo
lauruar do kene mundesi te medha per te
gjetur nje pune te re. Fati: Akrepi do
te perjetoj nje vit teper te levizshem.
Do keni shume mundesi qe te thoni 'kete
here pata fat' Shendeti: Sikur edhe puna
edhe shendeti do kete luhatje te
theksuara, ulje edhe ngritje te
shpeshta. Perkujdesuni ne menyre te
theksuar per shendetin tuaj.

BINJAKET [2008]->

Dashuria: Sfera e ndjenjave do
jete gjithnje me afer Binjakeve ne vitin
2008. Kush eshte ne kerkim te nje
partneri do kete mundsine te bej nje
zgjidhje midis shume altarnativave.
Keshillohet te bejne kujdes ne vendimin
e tyre. Per ata qe jetojne nje lidhje te
qendruashme dhe te forte mund te jete
viti vendimtar per vazhdimesine e
lidhjes. Puna: Viti 2007 ka qene nje vit
teper impenjues. Urani edhe Jupiteri
kane sjelle disa pengesa gjate gjithe
vitit, pak lek edhe shume
mosbesim. Fillimi i 2008 nuk do te
sjelle menjehere permisimet e
shumepritura prej jush, por me
perkrahjen e planeteve ne shenjen tuaj
do kuptoni qe problemeve tuaja po u vjen
ora e fundit. Ndoshta do jeni te
detyruar te beni zgjidhje te
rendesishme, por kini besim qe do jete
zgjidhja me e mire. Fati: Do te
rrotullohet diku nga mesi vitit rrota ne
anen tuaj. Nuk eshte viti i shume pritur
per ju ku fati do rrethoj cdo gje qe ju
perket. Yjet thone qe nuk keni nevoje
per shume fat, qe te perfundoni planet
tuaja ju mjafton vullneti edhe
perkushtimi per kete gje. Shendeti:
Duhet te jeni te kujdesshem sepse cfare
do ju ndodh kete vit, mund te jete
vendimtare per shendetin tuaj edhe ne
vitet ne vazhdim. Mos e lini kurimin
tuaj pas dore, pasi kjo do te sjelli
probleme te rende ne te ardhmen.;

BRICJAPI [2008]->

Dashuria: Te gjithe astrologet
jane dakort kur thuhet qe 2008 do jete
viti i Bricjapit. Personat singel do
jene teper me fat ne sferen e ndjenjave.
Per ata qe sapo kan mbyllur nje histori
te rendesishme ne nje menyre te hidhur
do kene mundesine te bejne njohje te
reja, qe shume shpejt do kthehen ne
dicka serioze. Stabilitet per ata qe
kane nje lidhje. Puna: Kombinimi i
Uranit, Jupiterit edhe Saturnit do ju
sjelle nje ulje te lehte ne pune. Per ke
eshte ne pritje te nje rritje ne detyre
ky eshte momenti me i pershtatshem. Me
ne fund erdhi momenti juaj, ku do te
shihni frutet e nje pune te gjate edhe
te lodhshme. Suksesi nuk do ju mungoje
kete vit. Fati: Sic e thame edhe me
siper, cdogje do jete e lehte kete vit
per ju. Ky eshte momenti juaj. Shendeti:
Duhet te jeni ne 100% te shendetit tuaj
per te shfrytezuar ne maksimum vitin e
arte qe ju rezervohet. Kushtojini
vemendje shendetit tuaj.

DASHI [2008]->

Dashuria: Miresia qe shihen ne
shenjen e dashit parashikohet pozitive
persa i perket sferes se ndenjave,
sidomos persa i perket lidhjeve te fund
2007-es. Kush ka filluar nje lidhje
sentimentale ne 2007 ka per ta shijuar
mese miri ne 2008. Ata qe ne 2007 nuk
ishin te perzgjedhurit e fatit ne 2008
kane per te perjetuar lindjen e nje
ndjenje te re ne 2008. Parashikohen
njohje te reja mbase per dike edhe
njohja e shpirtit binjak. Beni kujdes
nga fundi i vitit, kur Marsi do ndodhet
ne nje pozicion aspak ne favorin tuaj
dhe kjo mund te sjelle lindjen e
mosmarrveshjeve apo grindjeve. Puna:
Dashi vjen nga 2 vite te favorshme edhe
te suksesshme ne sferen e karrieres, kjo
fale pozicionit te favorshem te Saturnit
ne shenjen e Luanit. Viti 2008 do jete
me teper nje vit ku do shijoni me teper
frutat e punes por nuk parashikohen
ngritje ne karriere. Kush do tentoje ne
menyre impulsive do tentoje te rifreskoj
karrieren e tij, keshillohet te tentoj
pasi ka mundsi te shumta qe te arrije
cfare pretendon. Fati: Nuk do jete nje
vit per te kujtuar pasi eshte sfera me
pak e suksesshme per Dashin ne
2008. Shendeti: Parashikohet nje shendet
relativisht me i mire se vitet e fundit.

DEMI [2008]->

Dashuria: Edhe per Demin ky vit
parashikohet te kete rrjedhen e 2007 ne
sferen e ndjenjave. Mundesite ne fushen
senmentale jane teper te favorshme, por
edhe nje konfuzion i pranishem eshte i
pritshem ne mardhenie. Viti 2008 do jete
nje vit i suksesshme ne sferen e
ndjenjava, por jo me shume se vitet e
kaluara. Puna: Priten ndryshime ne kete
fushe, do keni nevoje per aftesite tuaja
qe te shfytezoni ne favorin tuaj
ndryshimet e pritshme ne karrieren
tuaj. Mundesite do te jene te shumta,
sidomos pas muajit Prill. Periudha e
arte qe do ju perkrahe ne pune nuk do
jete me teper se fundi i Nentorit. Fati:
Duket sikur ky vit do i buzeqesh te
lindurve te shenjes se Demit. Do jeni te
rrethuar nga fati qe nuk do ju mundoj ne
cdo fushe dhe cdo moment. Keshillohet te
mos e perdorni kete fat ne lojrat e
fatit. Shendeti: Ky do jete nje vit jo i
favorshem per shendetin tuaj, ku nuk do
mungojne semundjet kalimtare te stineve
sidomos asaj te ftohte. Keshillohet te
kujdeseni sa me shume per shendetin
tuaj.

GAFORRJA [2008]->

Dashuri: Sic mund ta shihni edhe
nga vota qe ju kane vene yjet nuk do
jete nje vit memorial per Gaforren, ku
veshtiresite fillojne pikerisht nga
sfera e ndjenjave. Moshmarrveshjet me
partnerin mund te cojne ne krize
raportin tuaj. Kujdes, jini sa me shume
tolerant, te kuptueshem edhe
delikat. Per kedo qe eshte singel, asnje
e re deri ne Pranvere ku sebashku me
lulet do lindi edhe pasioni juaj qe me
pas ne Vere parashikohet te jete teper i
zjarrte. Puna: Puna do jete e
privilegjuara e fundit ne 2007 per te
gjithe Gaferret. Me mire te prisni kohe
me te mira edhe kete vit kenaquni me ate
qe keni. Situata pritet te rregullohet
nga Nentori i 2008-es e me pas. Fati:
Yjet lajmerojne se fati ne 2008 do i
harroj te gjithe te lindurit nen kete
shenje. Kjo nuk do te thote qe do jeni
te perndjekur nga tersi apo fati i zi
thjesht qe mos prisni te reja mahnitese
sepse nuk do te vijne kete
vit. Shendeti: Do te keni nje renie te
lehte te shendetit ne fillim te 2008 por
nga Prnvera do te rikuperoni formen tuaj
te perhershme. Vera do jete maksimumi i
shendetit tuaj.

LUANI [2008]->

Dashuria: Arritje teper te mira
per Luanet ne sferen e dashurise, qe
duke filluar nga fillimi i 2008 do
gjenden ne nje situate teper te
favorshme. Viti 2008 do jete viti i
sakte per te kaluar nga nje lidhje ne
dicka me te fuqishme. Puna: Saturni
largohet nga shenja juaj, kjo paraprine
nje periudhe shume favorizuese. Duhet te
shfrytezoni cdo njohuri edhe aftesine
tuaj e fitur ne 2 vitet e fundit per te
arritur cfare deshironi. Kujdes per
Luanet e rinje ne moshe, qe hyjne ne
boten e karrieres edhe te studimeve
sepse situata nuk do jete teper
frutdhenese pa impenjimin tuaj. Fati:
Mos provoni fatin tuaj neper lloto te
ndryshme, me mire perqendrohuni ne
investimet e sigurta. Nqs do te keni
durimin te prisni pakez, fati do ju
sjell edhe cka ju nuk e
prisnit. Shendeti: Edhe shendeti eshte
teper i mire per Luanet. Do ndiheni
teper me energji pozitive kete vit. Keto
do ju nevojiten per te perballuar
pengesat e shumta qe nuk do mungojne ne
shenjen tuaj.

PESHORJA [2008]->

Dashuria: Jo mire, per shkak te
Aferdites e cila trasmeton gjithe
miresine e saj te Virgjeresha. Shume
Peshore kete vit do jen te vemtuar dhe
kjo per nje kohe relativisht te
gjate. Duhet te jeni me te kujdesshem,
te raflektoni me mire por kurrsesi jo te
trishtuar. Puna: Mundesite e pakta ne
sferen e ndjenjave, jane krejt te
kunderta me ate te punes. Do te keni me
shume perqendrim edhe energji pozitive
ne pune, kjo me teper e ndikuar nga nje
zhgenjim sentimental. Situtat e te
ashtuquajtures pune energjike do te
vijne nga fundi i 2008 dhe ne
vazhdim. Fati: Do keni disa raste edhe
pse te vogla, ku fati do jete ne krahun
tuaj, por kjo jo per te gjithe te
lndurit e shenjes se Peshores. Shumica
duhet te perkushtohet me teper edhe te
mos pres shume nga fati, pasi mund te
hasin vetem zhgenjimin. Shendeti: Nuk do
mungojne momentet e stresit, ku do kete
edhe perkrahjne e lodhjes. Do te kete
nje qetesi shendetsore nga fundi i
2008. keshillohet nje ndalese e
aktivitetit per ti lene vendin
pushimeve.

PESHQIT[2008]->

Dashuria: Viti 2008
karakterizohet nga nje rivalitet
ndermjet Saturni dhe Uranit. Kjo gje do
ju veri shpesh here ne udhekryq, do ju
duhet te beni zgjidhe te rendesishme por
qe do te kene rendesi te vecante ne
jeten tuaj. Njohje te reja, stimuluese
edhe deri diku te rezikshme. Kujdes ne
zgjedhjet tuaja. Puna: Rivaliteti
ndermjet Saturnit dhe Uranit do te sjell
Aferditen ne shenjen tuaj dhe do te
stabilzoj sferen e punes dhe te
aktivitetit tuaj, gje qe nuk mundi ta
bente ne sferen e ndjnenjave. Pas veres
do shihni qe do ju hapen shume dyer, ku
ju vec duhet te zgjidhni nje te
pershtatshme. Fati: Fati do jete ne
nivelin me minimal kete vit ne krahasim
me 3 vitet e fundit. Mundohuni te
mbeshteteni me shume ne forcat edhe
mundesite tuaja. Shendeti: Mund te
mendoni se ky eshte miti i sprapte per
ju, por nuk eshte e vertet shendeti
eshte ne maksimum. Asgje per tu
shqetesuar, shendeti eshte me i
rendesishem.

SHIGJETARI [2008]->

Dashuria: Perkrahja e Plutonit
do te sjelle takime te reja per te
gjithe ata qe jane singel. Per personat
qe jane cift ky vit cilesohet si viti i
sproves, pasi krizat do jene prezente
perher. Nuk do jete viti i duhur per te
kaluar nga nje lidhje thjesht
sentimental ne martese. Puna: Ngjarje te
papritura do ju cojne ne marrejn e disa
vendimeve jo te matura edhe te
detyruara. Saturni nga fundi i vitit do
te japi ate mundesi qe prej shume kohesh
po prisje. Kjo do sjelli nje atmosfere
pozitive ne krahasim me fillimin e
vitit. Vendimet e marra kete vit do jene
vendimtare per shume kohe me pas. Fati:
Duhet te ndergjegjsoheni qe ne 2008 mund
te mbeshteteni vetem te forcat edhe
mundesite tuaja. Nje cope e vogel fati
natyrisht nuk do ju mungoj por nuk mund
ti besoni shume. Shendeti: Lodhje e
stres kjo eshte pasqyra e shendetit tuaj
ne 2008. Pushimet edhe argetimi jane
teper te keshillueshme per Shigjetaret
Ujori [2008]->Dashuria: Vit teper i suksesshem
ne sferen e ndjenjave. Duhet te
perqendroheni edhe te merrni me te miren
nga situatat qe do ju paraqiten. Mmesi i
2008 eshte periudha juaj me e mire fale
pranise se Aferdites ne shenjen tuaj.
Nga fundi i vitit gjerat do te zbehen
disi. Puna: Do te mbizoteroj qetesia ne
pune. Nuk do te keni ndonje ndryshim sic
prisni prej vitesh, por nuk mund te
themi qe do keni keqesime, cdogje e
ndaluar persa i peket kesaj sfere.
Gjerat priten te drryshojne drejtimin e
tyre nga fundi i 2008 ku mund te arini
cfare keni parashikuar. Fati: Jo nje vit
me teper fat ky per te lindurit e
shenjes se Ujorit. Do jete deri diku i
njejti fat si ne 2 vitet e
kaluara, parashikohet nje periudhe aspak
e mire ne Pranvere. Shendeti: Semundjet
e stineve ju japin perher nje befasi.
Shendeti do jete ne maksimum ne Vere
edhe gjithe pjesen e dyte te vitit

VIRGJERESHA [2008]->

Dashuria: Mire, madje shume mire
eshte sfera e ndjenjave per te lindurit
e shenjes se Virgjereshes. Aferdita do
te hyje ne shenjen tuaj dhe do te jete e
lehte qe te shoqeroheni nga miresia. Per
ke eshte cift cdogje shkon si e
deshironi ju. Kush eshte singel,
keshillohet: lereni zemren qe te vendos
per ju. Puna: Muajet e pare te 2008 do
te gjeni nje qetesi edhe lehtesim te
shume pritur. Per ata qe kane vendosur
ti hyjne punes kete vit keshillohet qe
te ecin perpara, te mos shohin pas sepse
vetem do humbni kohe te cmuar, qe nuk do
ju favorizonte aspak. Parashikohet nje
vit plot me pengesa edhe veshtiresi si
ne pune edhe ne studim. Fati: Mund t'ju
ndodhe cdogje. Kush nuk ka kurajon te
rrezikoj te jete i qete qe nuk do i
ndodh asgje. Per ata qe duan te
rrezikoje te kene parasysh qe do kene
disa humbje, mbase edhe te medha,
perpara se te arrine ate qe
pretendojne. Shendeti: Luhatje te
shendtit do ti hasni ne Pranvere.
Natyrisht jeni me mire sesa vitet e
fundit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Horoskopi vjetor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Bisedė-
Kėrce tek: