v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vjersh humoristike*MEMEDHEU

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Vjersh humoristike*MEMEDHEU   Sun Feb 03, 2008 5:51 pm

"Memedhe quhet toka ku te iken per lesh koka
ku kam dashur meme e ate, ku te grijne fajdet parate
ku kam fis e ku kam fare , ku s'ka drita por pishtare
ku te mbyt pluhri tallashi , ku kercet e pret kallashi
ku ka diamant e ar por s'gjen uje as per tu lare
ku ka plehra togje-togje dhe qindra parti per llogje.

Memedhe eshte nje cope toke qe te ben me dhimbje koke
ku po shemben kombinate dhe hajdutet ngrene pallate
ku ligjin ben kontrabanda dhe nje pjese punojne ne banda
ku po shiten me dollare varret e gjysherve te pare
ku ka rruge e trotuarƫ jo per njerez por gomarƫ
ku pipine ben ne breke se ste le jevgu pa leke.
Memedhe quhet toka ku kurrkush shqip s'kuptoka
ku bejne Ƨmos shesin dhe dhembet veƧ te ikin nga syte kembet
ku nje Miss prish virgjerine veƧ te ndrroje nenshtetsine.

Memedhe quhet ky vend, qe ka deputet me mend,
qe perleshen dhe bertasin dhe se dine as vete se Ƨ`flasin.
Ku ka ligje edhe rend veƧ per forme jo me gjithe mend
ku pronen qe me la im ate ma kish zene nje zdap i gjate
dhe tash punoj argat ne pronat e nje greku plak.
Ku per kunj tjetri te zhvesh dhe polici rri e qesh
ku te tredhin duke qare si vellezer opozitare dhe ku tua dish per nder se ka dhe tritol ne dere
ku rroj me gaz e me shpres te gdhihem gjalle ne mengjes
ku ka buke veresi dhe mijera lypsare si hije
ku nje vrases a gomar ka mƫ vlere se nje shkrimtar
ku ngroh veze revulucioni me dipllome prostutucioni
ku ne muaj merr 100 mije leke dhe s`blen dot nje pale breke

Memedhe eshte Shqiperia ku s`e pyet nenen e bija
ku Ƨ`kish bere demokracia e fshiu meritrokracia
ku gjithƧka lind nga azgjeja ku te merr shpirtin TVSH- ja
ku te grijne te bejne sallat jo me larg por ne gjykat.
Ku zihen burrat si gjelat kush e kush te rrembej' thelat
ku dhurojne edhe grate per nje vend n'administrate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vjersh humoristike*MEMEDHEU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Briliana Shaova:Puthja
» Shaban Cakoli: KĖNGĖ HUMORISTIKE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: 4 FUN !!! :: Humor-
Kėrce tek: