v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Leter Dashurije

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Leter Dashurije   Wed Feb 06, 2008 6:13 pm

Mendove se loder eshte dashuria
fillove te luash me ndjenjat e mia
me bere te vuaj me bere me vaj
nje dite me bere te qeshe nje jave te qaj
ateehere te doja e vdisja nag frika
me thoshe mjaft e un sflisja
mendov qe jeta gjithmone eshte
mrekulli mendove qe i lumtur do te jesh veq ti
harrove sa lot pe ty i pata derdhur e sa dite dukete pritur kam errur
ti me vrave mua e zoti do te vras ty do te vije koha te qmedesh en wetmi
mos kerko meshire se taash ka ndyshuar moti
se qa i ben dikujt shpejt ta kthen zoti
mendove qe i vetmi ne bote je se pranoje lutjet edhe kur
kur qaja per ty tash i erdhi fundi e sdi ku del
por e di se me kurr nuk do tme kesh
por dije mire se gjdo fillim k a nje fund
por edhe dashurine time e kam huddhur ne lum
do te digjem e te tjerve spo tju tregoj do te shkrihem se kuurr
me sdo te te takoj tash ndjej urrejtje dhe dashuri
por do ta leshoj rendi te vuash ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Leter Dashurije   Mon Feb 04, 2008 5:43 pm

Me fal shpirt qe sonte po te mendoj,me fal jeta ime se vazhdot te dashuroj,me fal qe i kujtoj me mall ditet qe shkuan,me fal qe nuk i harroj dot prekjet qe me perveluan,me fal per cdo gje qe perjetuam,me fal per cdo te keqe qe njeri tjetrit i shkaktuam me fal te lutem perseri,me fal se ne zemren time do te mbetesh vetem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Leter Dashurije   Mon Feb 04, 2008 5:43 pm

Tani qe nuk te kam e kuptoj se sa me mungon,por tani eshte vone se ti nje vajz tjeter dashuron.me harrove ndoshta shum shpejt por per kete gje nuk te ve faj se une dashurine tende nuk dita qe ta mbaj.me tjeter je tani dhe per mua nuk mendon,te uroj fat e lumturi se e meriton,por mos harro dicka qe une gjithmon do te dua kur te duash ti kthehu prap tek mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Leter Dashurije   Mon Feb 04, 2008 5:42 pm

Tani qe nuk te kam e kuptoj se sa me mungon,por tani eshte vone se ti nje vajz tjeter dashuron.me harrove ndoshta shum shpejt por per kete gje nuk te ve faj se une dashurine tende nuk dita qe ta mbaj.me tjeter je tani dhe per mua nuk mendon,te uroj fat e lumturi se e meriton,por mos harro dicka qe une gjithmon do te dua kur te duash ti kthehu prap tek mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Leter Dashurije   Mon Feb 04, 2008 5:42 pm

Jetoja me shpresen se nje dite do te kisha perseri,por ajo shpres u shua kur ti me the jo perseri.jam penduar shume por ty nuk te intereson se tani zemra jote nje vajz tjeter dashuron,e une e heshtur tretem ne vetmi duke menduar sa shpejte mund te harroj nje njeri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Leter Dashurije   Mon Feb 04, 2008 5:42 pm

Ne nje koh te bukur nen erresiren e nates nen ndriqimin e yjve dhe nje er e leht qe na freskonte per her te par e ndijeva puthjen tende dhe ne at momen jeta ime u ndryshua thash mjali ikesaj bote qenka tek buzet e tua e po ashtu e kuptova se sa te dua ty nuk do te dua njeri at natė me buzet e tua nuk mund te ngopesha sa kisha paskur deshir qe siur ajo nat te ishte krejt jeta jon tash ne jeten time azgje tjeter nuk dua veq te jem me ty e ti gjithmon te jesh me mua sepse vetemty ne ket jet me se shumti te dua tash je ti gjithqka per mu je ne qdo pjes te zemres sime je ti me e rrembeve edhe jeten time sepse tash jeta ime pa ty nukka kuptimo shprti im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Leter Dashurije   Sun Feb 03, 2008 10:37 pm

rri ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty keto dit mund te then se me mungon shum .sa shum mendime me vijn ne kok dhe sille rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne der me buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . e di mir nje gje faji dhe pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te doja?
Sot je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam than asnjeher ? pergjigja eshte e thjsht ,sepse mendoj se fjalet ishin teper . Po vuaj shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje ,sepse sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj edhe sot po e shkruaj ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e pergjithmon . sepse ,ne qoftse vazhdoj para tjeterve te dukem se jam mir ,se asgje nuk me poepukon trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj qdo dit e me shum .pse nuk kthehesh tash ??? kam nevoj per ty .. do te isha shum i lumtur po te shihja perdit parasqyrimin tim ne syt e tu , te degjoja zerin tend teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit ti dhe vetem me keto do te ndihesha dhe do te siguroja qe do te ndihesha i lumtur . Ne qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty . edhe pse kam nje bindje se ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa edit sa te doja .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Leter Dashurije   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Leter Dashurije
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: