v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fraza dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bina
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 112
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Tue Feb 05, 2008 11:04 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bina
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 112
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Tue Feb 05, 2008 11:03 pm

Kur jam nervoz
Asgjė s'mė qetson
Vetėm, nėse ti e dashur
Pran meje qėndron

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kotė
Fillon me puthje
Mbaron me lotė
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bina
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 112
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Tue Feb 05, 2008 6:32 pm

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bina
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 112
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Tue Feb 05, 2008 6:31 pm

Kete poexi qe po te shkruaj
me lot ne faqe po ta pershkruaj:
sa papritmas te takova
sa fatkeqe qe qe te njoha
sa tmerr qe te dashurova
sa dhimbje zemres i shkaktova
E bindur, e fapat, e rritur, e mallkuar
do te me shlyesh gjithe mekatet e dhimbjet qe me ke shkaktur~
Cdeshe nga une, cdeshe me zemren time??
qe vetem fytyra jote me ekziston ne kujtime..
Por zoti do te shikoj , do te mallkoj perndia,,
pac fat ste them dot-se loze me ndjenjat e mia..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bina
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 112
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Sun Feb 03, 2008 11:44 pm

E DI VENDIN KU BANON
E DI MENDJEN QKA MENDON
I DI RRUGET TI KA SHKON
VETEM NJE SE DI.......
A ME ''DASHURON''???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Sun Feb 03, 2008 11:35 pm

Lotet i kam lene per neser qe kam dite gezimi, sot do qesh qe ti bej balle trishtimit...qesh edhe kur je i trishtuar, se dikush jeton per buzeqeshjen tende...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Sun Feb 03, 2008 11:35 pm

Prit, prit...mos fli gjume...
Dua te te them qe te dua shume...naten e mire e gjume te embel me jep nje puthje e me shikofsh ne enderr...per ty...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Sun Feb 03, 2008 11:34 pm

Ne zemren time nqs trokisni duhet te bertisni, madje shume...dikur ne porten e saj kam vene dike qe vetem fle gjume...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   Sun Feb 03, 2008 11:29 pm

ZHGENJIM...hera e pare qe ndjej dhimbjen e loteve ne syt e mi.ZHGENJIM..ndjej dhimbje ne tru, shpirti klithet, nga dhimbja lengon..ZHGENJIM..vjen ashtu pa pritur dhe ndjenjat i copton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Fraza dashurie   Sun Feb 03, 2008 11:15 pm

Perse kjo pike loti, as vete s'e kuptoj... perse ngadale rreshqet, perse me qan sot kja zemra e shkrete??? Mos valle dashurine e zemres e humba perjete...

_________________
..:: | www.v3to1.tk | ::..
..:: | des.veton@hotmail.com | ::..


Spend a part of your free time here...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fraza dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fraza dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: