v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 LEXO: Disa teknika pėr t’u bėrė njė puthės profesionist

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: LEXO: Disa teknika pėr t’u bėrė njė puthės profesionist   Mon Feb 04, 2008 5:29 pm

Ashtu si t’i japėsh makinės, tė gatuash apo edhe tė dish tė bisedosh e t jesh bindės, edhe tė puthėsh ėshtė njė art qė kėrkon mjeshtėri dhe praktikė. Pjesa mė e madhe e femrave u pėlqen tė mendojnė se u ėshtė duhur njė farė kohė pėr tė mėsuar puthjen e tyre tė parė nė krahėt dhe pėrqafimin e partnerit, qoftė edhe pse mund tė kenė qenė nė njė moshė akoma tė vogėl. Por me kalimin e kohės e kupton se puthja mund tė pėrsoset dhe dėshiron edhe njė partner qė di tė falė puthje tė tilla. Pėr femrat puthja ėshtė njė shkollė e vėrtetė, ēdo herė mėson ta perfeksionosh atė. Puthja ėshtė vėrtet njė art qė kėrkon mjeshtėri. Pėr tė dhėnė “puthje tė arta” duhet tė mos mundohesh t’i vesh nota partnerit, apo tė fshihesh pas ndrojtjes tėnde nėse do dish apo jo tė puthėsh. Pas studimeve dhe anketave tė realizuara studiuesit kanė treguar disa teknika tė cilat tė bėjnė njė puthės profesionist.
Pėrkuleni kokėn djathtas“Tė pėrkulėsh kokėn djathtas. Unė kujtoja se kjo ishte njė njohuri e pėrbashkėt e tė dy partnerėve, por partnerja ime pėrkuli kokėn majtas, kur unė u pėrkula djathtas pėr ta puthur dhe kjo ishte e pavolitshme.”- tregon Sam. Prandaj kėshilla e parė ėshtė pozicionimi pėr tė dhėnė puthje tė pėrshtatshme, duke lejuar lėvizjet e kokės nė harmoni me lėvizjet e partnerit. Prandaj ēdo grua qė e harron kėtė, duhet tė tregohet e vėmendshme “Koka djathtas”.
Merrni njė vlerėsim
Mos u frikėsoni dhe as mos u ndjeni nė siklet pse do iu duhet tė mėsoni nga tė tjerėt ArTin e puthjes. Ju mund tė mėsoni tė puthni duke imituar lėvizjet e partnerit. Kėshtu pak nga pak puthjet tuaja do tė jenė tė kėndshme, tė ėmbla, aspak agresive dhe eksituese. Kėshtu ju do tė merrni edhe vlerėsimin e partnerit pėr puthjen tuaj.
Mbyllini sytė“Ish-e dashura ime, pėr disa arsye, i mbante gjithmonė sytė hapur kur putheshim bashkė. Kjo mė shkaktonte njė ndjesi tė ēuditshme dhe mė bėnte tė mos ndihesha mirė. Mos vallė mimika ime ishte qesharake kur puthja dhe ajo mė shihte pėr kėtė arsye?”- shprehet Jon. Vėrtet sytė e hapur gjatė puthjes mund tė krijojnė situatė tė pakėndshme. Mbyllini sytė dhe shijoni puthjen.
Lėvizini duart
Duart duhet tė jenė gjithmonė nė lėvizje pėr ta bėrė puthjen mė joshėse. Pėrkėdhelni fytyrėn e partnerit, trupin, lėmoni flokėt, pėr ta rikarrikuar puthjen e pėr ta zgjatur nė kohė. Puthja nuk duhet tė jetė vetėm kontakt buzė me buzė, vini nė veprim dhe duart.
Shkėputeni puthjen pėr pak ēaste
Gjatė kohės qė putheni largohuni nga pak, merrni frymė thellė dhe rifilloni njė puthje pasionante. Kjo pauzė do tė shėrbejė si ndezėn i hormoneve dhe dėshirės.
Mos mbani ēimēakiz gjatė puthjes
Nuk ėshtė aspak e kėndshme qė t’i ndėrsa puthesh me partnerin ndjen ēimēakizin nė gojėn e tij. Sa ju pėlqen kjo? Pėr pjesėn mė tė madhe kjo do tė pėrbėnte problem dhe nuk do tė lejonte qė puthja tė ishte perfekte.
Shmangni puthjet e tepruara
Nuk janė tė rralla rastet kur mund tė teprohet me puthjet. Mundohuni qė puthja qė ju jepni dhe merrni tė mos i pėshtiroset partnerit. Gjithēka duhet tė jetė e ėmbėl, joshėse, harmonike me lėvizjet e partnerit dhe aspak e tepruar.

Imagjinata aktive

Seksi fillon nė tru. Kėshtu qė njė imagjinatė aktive mund tė nėnkuptojė se jeni gati pėr seks pėrpara se njė tregues fizik ta vėrtetojė kėtė gjė. Nė kėtė mėnyrė dėshira dhe nxitja seksuale janė nė njė nivel mė tė lartė. Disa njerėz besojnė se njė imagjinatė seksuale aktive mund tė jetė baza pėr tė pasur njė marrėdhėnie seksuale shumė tė larmishme si nė romantizėm edhe nė seks. Kjo mund t’u vijė nė ndihmė nė mėnyrė tė veēantė partnerėve tė cilėt nuk kanė karakterin e aventurierit. Por nga ana tjetėr, nėse mendoni se tė eksperimentoni nė shtrat ėshtė njė eksperiencė e sikletshme, fantazia ju ofron mundėsinė tė lini tė lirė imagjinatėn tuaj dhe tė bėni atė qė nuk do ta kishit menduar asnjėherė. Fantazia seksuale mund tė pėrdoret si njė arenė praktike ku mund tė ndėrtoni besimin pėrpara se tė nisni diēka mė tė fortė.

Fantazitė seksuale

Fantazitė seksuale janė ėndrra, vizione imagjinate, mendime tė cilat do tė donit tė ktheheshin nė realitet. Fantazitė e ēdokujt kanė njė nivel tė caktuar. Ka njė linjė tė gjatė tė shijeve personale tė fantazisė seksuale, ashtu siē mund tė ketė shije tė ndryshme pėr gjėra ta ndryshme. Disa njerėz mund tė ndihen nė siklet pėr fantazitė e tyre, duke menduar se po mendojnė diēka tė papranueshme nga tė tjerėt, nga shoqėria qė i rrethon. Fantazitė seksuale mund tė shprehin njė aspekt tė mendjes sė papėrgjegjshme tė njeriut. Pėr shembull, fantazitė pėr tė qenė tė bindur apo pasivė mund tė lidhen drejtpėrdrejt me dėshirėn pėr tė eksperimentuar njė nxitje tė lartė seksuale pa pėrgjegjėsi personale. Zakonisht imagjinohet pėr diku ku ėshtė e pamundur t’i realizosh nė jetėn reale, si pėr shembull imagjinata pėr tė kryer seks nė vende publike apo me njė person tė veēantė. Ndonjėherė kėto fantazi janė tė pamundura nė jetėn reale.

Pasioni fillestar

Ėshtė e rėndėsishme qė tė theksohet se ndėrmjet pasionit fillestar dhe atij tė mėvonshėm vihen nė punė zona tė veēanta tė trurit, tė cilat janė tė lidhura me impulset dhe ndjenjat qė ndiejmė kur jemi nė njė lidhje tė stabilizuar prej kohėsh. Tė dhėna, tė cilat konfirmojnė edhe nga ana neurobiologjike ndjenjėn e dashurisė qė rritet me kalimin e kohės. Mėnyra e tė reaguarit pėr tė njėjtėn ndjenjė ėshtė edhe nga ana cerebrale e ndryshme. Nė trurin e njė femre tė dashuruar aktivizohen mė sė tepėrmi zonat tė cilat janė tė lidhura me emocionet, pėrkujdesjen, dėshirėn dhe pėrkushtimin e madh. Ndėrsa pjesa mė e madhe e meshkujve, shpjegojnė pėrgjegjėsit e eksperimentit, kur bien nė dashuri kanė mė tė aktivizuar zonat tė cilat janė tė lidhura me eksitimin seksual. Pėr tė vetmuarit studiuesit kėshillojnė konsumimin e ēokollatės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
LEXO: Disa teknika pėr t’u bėrė njė puthės profesionist
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: