v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Elvana Gjata ndahet nga Getoari

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Elvana Gjata ndahet nga Getoari   Tue Feb 05, 2008 12:29 am
Elvana ndahet nga Getoari

Thuhet se lidhja e tyre rezultoi shumė mė e shkurtėr nga sa qe menduar. Ndonėse pėr Getoarin, ky fakt nuk pėrbėn risi. Elvana Gjata dhe Geti i “Tingulli 3” i kanė dhėnė fund marrėdhėnies sė tyre. Ėshtė ky thashethemi mė i fundit, qė ka nisur tė qarkullojė nė rrethet muzikore pėr kėtė ēift tė krijuar vetėm disa muaj mė parė. Ende nuk dihen motivet e ndarjes, por duke kujtuar natyrėn e paqėndrueshme tė Getoarit dhe lidhjet e tij tė shumėpėrfolura me disa kėngėtare duhet ta pranojmė, qė ky fakt nuk na ēudit, e madje mund tė themi qė pritej. Por nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr ish-lolitėn e ngrohtė tė kėngės sonė. Sepse, pavarėsisht suksesit nė fushėn muzikore pėr jetėn e saj private Elvana Gjata kishte qenė pėherė e kujdesshme. Nuk kishte zbuluar asnjė fjalė pėr veten e saj. Gjithmonė ka dashur tė flasė pėr muzikėn, studimet e saj nė degėn e regjisurės, familjen, por kurrė pėr jetėn private apo dashurinė. Dhe pavarėsisht se edhe pėr lidhjen me Getoarin ajo nuk foli kurrė, gjithsesi nuk ngurroi, qė nė disa festa publike tė shfaqej nė krah tė tij. Gjė, qė pėr njė ēast na bėri tė mendonim se gjėrat mes tyre po shkonin pėr mrekulli. E madje, thuhet se nė atė periudhė bukuroshja nga Tirana filloi tė kalonte mė shumė kohė nė Prishtinė.

Mėsojmė se lidhja e Elvana Gjatės me Getoarin ka nisur pikėrisht atėherė kur ajo, nė bashkėpunim me grupin “Tingulli 3” nxorėn kėngėn “Me ty”. Njė kėngė, qė na shfaqi njė imazh tė ri tė Elvanės, ndryshe nga sa ishim mėsuar ta shihnim zakonisht. E bukur, rrėzėllitėse, por edhe seksi njėkohėsisht. Imazhi prej njė vajze tė ndrojtur dhe deri diku larg ekstravagantes, nė atė udhėtim drejt Kosovės, u zėvendėsua me pamjen e njė zonjushe joshėse, qė pėrveē zėrit tepėr tė veēantė diti tė nxjerrė nė pah edhe hiret femėrore, dhuratė e natyrės. E pas kėsaj kėnge, ndoshta falė qėndrimeve tė gjata nė Kosovė, Elvana do tė nxirrte njė tjetėr kėngė, e prezantuar me njė klip tė animuar dhe ku dilnin nė pah, disa elementė tė dialektit kosovar. Por pavarėsisht tė gjitha kėtyre, me sa duket Getoari ėshtė kthyer sėrish nė karakterin e tij tė paqėndrueshėm, ndaj edhe kjo lidhje ka marrė fund.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Elvana Gjata ndahet nga Getoari
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: VIP-
Kėrce tek: