v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lexone...tani pytja per juve>

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Lexone...tani pytja per juve>   Wed Feb 06, 2008 5:52 pm

Ishte njehere nje vajze qe donte nje djale. Aq shume e donte e shkreta sa jetonte per te. Shpirtin do ta jepte vetem e vetem te shikonte ate ti buzeqeshte embelsisht. Nje prekje e tij e bente te dridhej e tera, shpatullave qe e rrethonin ngrohtesisht si male per ta mbrojtur nga cdo e keqe mizore, syte e tij qe digjeshin zjarr sa here e takonin njeri tjetrin, buzeve qe nuk rreshten kurr se puthuri...
Ai gjithashtu i shkruante poezi, i thoshte se e donte me shume se gjithcka ..se jeta e tij skishte pa kuptim pa te. E donte pafundesisht..por ishin disa gjera ne mes tyre. Disa probleme qe i venin pikpytje gjith kesaj lumturie e dashurie qe kishin per njeri tjetrin..

Mbasi kishin 2 vjet qe njiheshin me nj-tj, djali detyrohet te largohet ne nje kontinent tjeter.
Largesia ishte shume e veshtire per te dy por gjithsesi komunikonin aq shpesh sa mundeshin. E perseri zjarri i dashurise se tyre vazhdonte te digjej nga bisedat stimuluese te shpirtit.
E dyta, dhe me e keqja ishte se me perpara ai kishte pasur nje histori te hidhur dashurie qe e kishte detyruar te ndryshonte. Mbasi kjo histori i kishte thyer zemren, ai i kishte premtuar vetes qe dhe po te takonte njeriun perfekt nuk do te martohej. Kete hap do ta bente vetem per te bere te lumtur prinderit qe ju detyrohej shume shume e jo nga deshira e tij personale. Sepse po te ishte per ate, ai do te martohej me vajzen qe e besonte e donte shume.
..vajzes i thoshte qe e donte aq shume sa do ta lente te martohej me dike tjeter nese ajo e shikonte te arsyeshme por ama ajo do te ishte ne zemren e tij pergjithmone si e vetmja qe e donte pafundesisht.

Tani pytja: Po te ishit juve do ta vazhdonit kete lidhje, qe sdo te shkonte asgje kundi ...ne distance?Apo do ti shkepusnit lidhjet?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lexone...tani pytja per juve>
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: