v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Syt jan pasqyr e shpirtit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Syt jan pasqyr e shpirtit   Thu Feb 07, 2008 12:27 am

Thėnje shumė e vėrtetė antike - sytė janė pasqyre tė shpirtit. Njeriu shumė gjėra mund t'i fsheh me sjelljet e veta, deklarimet, pamjen e vet, por asnjėherė nuk mund ta fsheh reflektimin e shpirtit te sytė e vet. Bebėzat e syve na ngjerohen kur dikush na pėlqen, ndonjėherė mblidhen. Shkėlqimi nė sy tregon gjendjen tone emotive dhe atė psikike. Dridhėrimet, fokusimi i koncetruar i shikimit janė shprehje tė gjendjes sonė tė brendshme porn ė tė njėjtėn kohė edhe reaksion nė ngacmimet nga jasht apo nė personin qė e vėshtrojmė. Nė sytė tanė shihet gjithēka - gjendja emotive, shėndetėsore, disponimi etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Syt jan pasqyr e shpirtit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Drita Fejza:DIELLIT TE SHPIRTIT TIM
» Bilall Maliqi: Dashuria - mishėrimi i shpirtit
» Monda Korca: Nata e Shėn Shpirtit tim -poezi per SHEN VALENTININ -Nga - Raimonda Moisiu,- Happy Valentine's day!!
» Saim Tahiraj:TY RUGOVIST SHPIRTIT MENDJES DHE ARSYES SĖ KOMBIT!...
» Kristaq Shabani:Njoftim pėr libėr tė ri-Syriha Ademovi-Drita, syri i shpirtit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Lifestyle-
Kėrce tek: