v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 20 Minuta Pushim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: 20 Minuta Pushim   Thu Feb 07, 2008 12:32 am

Kjo eshte nje shkence e re qe ka qellim te hedhe me shume drite ne problemet shendetesore te njeriut .
20 minuta pushim eshte dicka qe ndikon ne sistemin psikofizik te njeriut .
Jane bere disa eksperimente me lezer ne trupin e njeriut qe kane treguar se reth cdo 90 minuta truri dhe trupi i njeriut duhet te beje 20 minuta pushim qe me vone te jete psikofizikisht ne maksimumin e tij per te kryer gjithcka .

Cdo 90 minuta njeriut i ulet ne minimum aftesia per te kryer dicka , prandaj e mira eshte te bejme 20 minuta c'lodhje nga trupi si dhe nga mendimet.

NJerzit per te shtuar aftesite e tyre , perdorin kafene , ilace si dhe shume menyra te tjera per te ngritur ne maksimum aftesite e tyre . Me kete medode s'eshte nevoja.

si munt te diktojme kur duhet te bejme 20 minuta pushim : kur harojme , kur sveprojme sic dushe, kur bejme gabime , kur na hapet goja , kur sndjejme mire . keto jane disa nga sinjalet qe na nioftojne per 20 minuta pushim

sduhet te"dhunojme"organet e trupit tone kur ato na lajmerojne me shume menyra

Ne qofte se veprojme sic duhet , largojme shume semundje psikofizike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
20 Minuta Pushim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Lifestyle-
Kėrce tek: