v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 10 Variante puthjeje...!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: 10 Variante puthjeje...!   Fri Feb 15, 2008 2:13 am

1. Puthje Francese
Puthjet
janė pjesa me e rėndėsishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjithė e dimė
se cfar ėshtė puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze
praktikisht ėshtė e zjarrte, por ajo ėshtė edhe hulumentim subtili i buzeve
te partnerit. Prandaj, mos u bėni agresive. Nėse gjuhėn e futni tepėr
thelle, me vėshtirė do t'i kontrolloni levizjet e saj.

2.
Puthja me Gjuhe:
Puthja ne gjuhe ėshtė kapitulli ne vete. Pėr kėtė
mund te flitet shum e shum. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh
partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes janė aktiv kur ju puthni me
gjuhe. Njė kėshillė: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te
iritohet.

3. Puthja ne buzė:
Puthja ne buzė ėshtė serioze.
Ėshtė pėr ta marrė seriozisht sepse pėrmes puthjes ne buzė deshmohet njė
lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjatė puthjes partneri ua
prek fytyren apo floket. Kjo ėshtė shenja e pare e lindjes se njė
dashurie.

4. Puthja ne qafe:
Me shum se 80% te femrave
thonė se qafa e tyre ėshtė njė pjes shumė e ndjeshme dhe kur njė femėr ia
ofron qafen njė mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth
sepse shum lehet mund ta iritoje atė.

5. Puthja ne
faqe:
Puthja ne faqe ne kohėn e sotme trajtohet si feminore, por
ėshtė e gabuar. Jepjani nga njė puthje ne faqe partnerit nga disa here ne
ditė dhe buzeqeshujni. Me kėtė i tregoni se ai/ajo ende ėshtė e vlefshme pėr
ju dhe jeni i interesuar pėr te. Edhe tek ata qe ende nuk janė ēift, puthja
ne faqe do tė thotė me shum se vetėm shoqeri.

6. Puthja ne
stomak:
Puthja ne stomak vetėm, nuk do tė thotė diēka shum erotike.
Por kur pas puthjes vjen seksi, pėr femren ashtu edhe pėr mashkullin do tė
thotr deshmi e dashurisė dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do tė
thotė se vetėm nėse e puthnii partneren mes kembeve e eksiton atė, kerthiza
ėshtė njė zone shum erogjene.

7. Puthja ne sy:
Kjo mėnyrė e
putjes ėshtė e rezervuar vetėm pėr te dashururit. Partneret qe janė te
dashuruar me njėri-tjetrin mund te puthen kėshtu, vetėm ne situata te
caktuara. Atėherė puthja duhet te jetė shum e lehet dhe me
kujdes.

8. Puthja ne vesh:
Puthjet ne vesh janė paraloje e
seksit. Por mos e lejoni qe veshi te puthet vetėm para seksit, puthja ne
vesh mund te jetė edhe deshmi e deshires dhe dashurisė ndaj
partnerit.

9. Puthja ne ballė:
Puthja ne ballė ėshtė e
ngjashme me atė ne sy. Nuk ėshtė e menduar si erotike, por me puthje ne
ballė partnerit i deshmoni dashuri, kujdes dhe rrespekt.

10.
Puthja ne gjinjte e e femres:
Ēdo mashkull thotė se me shum dėshirė e
bene atė pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se ēdo njeri, gjene e pare qe e
meson ne jetė ėshtė te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por
duhet me shum kujdes te bėhet sepse thithat e femres janė shum te ndjeshme.
Kur njė mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e
kėnaqur nga partneri
.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
10 Variante puthjeje...!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: