v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kupeja e re CLC paraqitet zyrtarisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Kupeja e re CLC paraqitet zyrtarisht   Tue Jan 29, 2008 11:31 pm


Kupeja e re CLC paraqitet zyrtarisht

Nė javėn e modės nė Berlin, Mercedes ka paraqitur kupenė e re CLC, trashėguese e modelit, Sport Coupe C Class.
Edhe pse nė shikim tė parė, do tė mund tė mendohej se bėhet fjalė pėr njė automjet tėrėsisht tė ri, nuk ėshtė ashtu. Nė fakt, edhe pse nė Mercedes pohojnė se pėr CLC-nė e ri janė zhvilluar mė shumė se mijėra pjesė dhe komponentė tė rinj, automjeti shfrytėzon platformėn e C Class-ės sė vjetėr, e jo tė asaj tė re.

Nė fakt, pos ridizajnit, timonit tė ri nga CLK, dhe enterierit tė ri, CLC ėshtė Sport Coupe e vjetėr. Enterieri i pėrmendur ėshtė i pasuruar me mundėsi multimediale – DVD me disk tė fortė, iPod, qasje pėr kartela SD nė konzolėn e mesme, navigacion satelitor dhe udhėheqjen me zė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Kupeja e re CLC paraqitet zyrtarisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Teknologjia-
Kėrce tek: