v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Prezantohet aeroplani i kozmosit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Prezantohet aeroplani i kozmosit   Tue Jan 29, 2008 11:36 pm


Prezantohet aeroplani i kozmosit

Virgin Galactic ka prezantuar modelin e ri tė njė aeroplani, i cili do tė mund tė ēojė pasagjerė nė hapėsirė. Mjeti fluturues pėrmban nė bordin e tij njė tjetėr mjet, i cili lėshohet nė hapėsirė gjatė kohės qė aeroplani, i cili e mban nė bord kėtė tė fundit, do tė ketė arritur lartėsinė maksimale tė ngjitjes sė tij prej 110 km.
Prej kėtej si njė kapsulė do tė bėhet shkėputja e tij, ndėrsa mjetet do tė drejtohen njėri nė tokė dhe tjetri nė hapėsirė pėr t’u rikthyer sėrish nė tokė.

Sipas ndėrtuesve tė tij, ky lloj mjeti fluturues do t’i hapė rrugė zhvillimit tė turizmit hapėsinor. Udhėtimi do tė kushtojė 200 mijė dollarė.

Aktualisht 200 persona kanė prenotuar njė eksperiencė tė tillė, ndėrsa 85 mijė tė tjerė kanė regjistruar kėrkesėn pėr tė fluturuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Prezantohet aeroplani i kozmosit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Teknologjia-
Kėrce tek: