v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nokia N95 8GB me DLNA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Nokia N95 8GB me DLNA   Tue Jan 29, 2008 11:37 pm


Nokia N95 8GB me DLNA

Ka shumė pak ditė qė ka dalė "Nokia N95" me memorie 8GB Ėshtė telefoni i parė i cili pėrdor teknologjinė DLNA, akronim i "Digital Living Netwrk Alliance", e thėnė ndryshe: mundėsia pėr tė lidhur shumė aparate midis tyre, si tė jenė njėri aksesor i tjetrit.
Pėrgjithėsisht, karakteristikat e "Nokia N95"-ės 8GB janė po ato, ndryshon vetėm aftėsia pėr bashkėpunim me aparaturat e tjera, si p.sh. lidhja me "Sony PS3, HDTV, PC, Laptop, tastiera, WFi etj.

Sistemi i operimit ėshtė "Symbian" i serisė 60, si ai i "Nokia N73", bluetooth, infrared, USb etj., dhe tė gjitha tė pėrmbyllur nė njė ekran 2,6-polėsh i tipit TFT, me njė rezolucion 240x320 pixel.

Zė njė hapėsirė prej 99x53x21 milimetra dhe njė peshė 120 gramė, ku natyrisht foto-amera ėshtė plot 5 megapixel.

Pra, karakteristika kryesore ėshtė lidhja pa fije e N95 8GB e cila komunikon me Ps3 dhe lejon qė fotot e ruajtura nė memorien e brendshme tė celularit tė shihen nė TV.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Nokia N95 8GB me DLNA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Teknologjia-
Kėrce tek: