v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 BE miraton shitjen e kopjeve kineze tė automjeteve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: BE miraton shitjen e kopjeve kineze tė automjeteve   Tue Jan 29, 2008 11:40 pm


BE miraton shitjen e kopjeve kineze tė automjeteve

Aferat me kopjet kineze tė automjeteve evropiane dhe atyre japoneze, prodhuesit kinez qė prej fillimit i kanė konsideruar tė pabaza, duke thėnė se njė sjellje e tillė ėshtė krejt legjitime dhe e pranueshme.
Ky pėrfundim sė shpejti do tė mund tė realizohej edhe nė praktikė. Nė fakt, BE nė rajonin e vet, ka miratuar shitjen e kopjeve kontroverse tė Shuanghuan CEO dhe Zheijang Jonway UFO. Automjetet nė shumicėn e tregjeve evropiane vijnė pėr dy muaj, derisa nė Gjermani shitja e tyre fillon brenda disa ditėsh.

CEO ėshtė pothuajse kopje identike e BMW X5, derisa UFO nė shumė gjėra duket si Toyota Rav4. Derisa bavarezėt nxjerrin flokėt dhe ngritin padi pėr tė penguar shitjen e klonit kinez, japonezėt nuk merren sė tepėrmi me kėtė problem. Nė Toyota besojnė qė problemi, pėr shkak tė (jo)kualitetit kinez, do tė zgjidhet vetvetiu.

UFO nė shitje do tė del me ēmim pothuajse dyfish mė tė lirė sesa RAV-i - 15.900 euro, pėrkundėr 27.165 euro sa kushton RAV, derisa CEO do tė kushtojė 25.900 euro, nė krahasim me 52.500 euro, sa edhe nevojitet tė paguhet nė Gjermani pėr X5-shin mė tė lirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
BE miraton shitjen e kopjeve kineze tė automjeteve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Teknologjia-
Kėrce tek: