v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Finlandezėt apelojnė pėr bojkotimin e Nokias

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Finlandezėt apelojnė pėr bojkotimin e Nokias   Tue Jan 29, 2008 11:41 pm


Finlandezėt apelojnė pėr bojkotimin e Nokias

Dega finlandeze e rrjetit anti-globalist, Attac, ka bėrė thirrje pėr bojkotimin tė pajisjeve celularė tė markės Nokia, pėr shkak tė zhvendosjes sė paralajmėruar tė prodhimit nga Gjermania nė Rumani.
"Vendimi i Nokias pėr mbylljen e fabrikės nė Bochum dhe largimin e 2.300 tė punėsuarve dėshmon se nė ēfarė mase kapitalizmi ėshtė jonjerėzor", ka deklaruar pėrfaqėsuesi i Attac-ut finlandez, Mikko Sauli, tė hėnėn nė Helsinki, duke sqaruar thirrjen pėr bojkot tė produkteve tė Nokias.

Attac ka pėr qėllim tė mbledh dhe grupet tjera kombėtare nga rrjeti i saj nė aksion ndėrkombėtar tė bojkotit.

Vendimi i Nokias qė prodhimin nga Bochumi ta zhvendos nė Cluj tė Rumanisė tregon pėr nevojėn e “kornizave ndėrkombėtare tė cilat do tė sigurojnė pėrgjegjėsinė sociale", ėshtė thėnė nga Attac-u finlandez.

Gjatė disa ditėve tė fundit, politikanėt kryesor tė Gjermanisė kanė deklaruar qė tani e tutje nuk do tė pėrdorin mė celularė tė kompanisė Nokia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Finlandezėt apelojnė pėr bojkotimin e Nokias
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Teknologjia-
Kėrce tek: