v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si tė veprohet me shokėt e fėmijėve tuaj?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Si tė veprohet me shokėt e fėmijėve tuaj?   Tue Jan 29, 2008 11:48 pm


Si tė veprohet me shokėt e fėmijėve tuaj?

Vetėm pse njė djalė i mban flokėt e gjata ose merr nota tė dobėta, nuk do tė thotė se prindėrit duhet ta ndalojnė vajzėn e tyre tė dalė me tė. Duhet tė merren parasysh edhe ndjenjat e fėmijėve. Pėrveē kėsaj nėse i thuhet fėmijės, "ti absolutisht nuk guxon ta takosh atė person", vetėm se do ta rrisėsh dėshirėn e tij pėr ta takuar.
Mirėpo, ajo qė duhen bėrė prindėrit ėshtė kujdesi se ku shkon dhe ēfarė bėn vajza e tyre. Shtėpia duhet tė jetė njė vend atraktiv pėr fėmijėt dhe prindėrit gjithnjė duhet tė flasin me shoqėrinė e fėmijėve tė tyre, kur ajo u vjen nė shtėpi. Ėshtė mėnyra mė e mirė pėr t’i njohur ata dhe njėkohėsisht pėr tė lėnė pėrshtypje tė mirė tek fėmijėt e vet.

Pėr tė ndikuar pozitivisht, mėnyra mė e thjeshtė ėshtė qė tė merret fėmija pas shkolle dhe tė dilet me tė pėr t’ia plotėsuar dėshirėn, qoftė nė ndonjė ndeshje apo diēka tė ngjashme, qė do ta lidhte mė tepėr fėmijėn me prindin.

Njohja edhe me prindėrit e shokėve tė fėmijėve ėshtė pozitive, pėr t’i njohur ata dhe mėnyrėn e tyre tė jetesės, si dhe sjelljet qė kanė ndaj fėmijės sė tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Si tė veprohet me shokėt e fėmijėve tuaj?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shokėt e Atjon Zhitit nuk mund tė besojnė se ai nuk jeton mė (FOTO)
» PĖRSHĖNDETJE, URIME dhe SUKSESE nė JETĖN TUAJ tė LAVDISHME

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Lifestyle-
Kėrce tek: