v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Antidepresivėt si bonbone

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Antidepresivėt si bonbone   Tue Jan 29, 2008 11:51 pm


Antidepresivėt si bonbone

Ēdo ditė e mė shumė njerėz pėrdorin antidepresivė nė masė tė madhe. Edhe statistikat tregojnė se, numri i pacientėve tek tė cilėt ėshtė pėrcaktuar diagnoza e depresionit, ėshtė nė rritje e sipėr.
Pėr shembull, vetėm vitin e kaluar nė Vjenė janė pėrshkruar mbi njė milion pako tė antidepresivėve.

Sipas vlerėsimeve tė ekspertėve, nė kryeqytetin austriak nga depresioni vuajnė 200.000 njerėz.

Antidepresivėt sot pėrshkruhen tri herė mė shumė, sesa para dhjetė vitesh. Ekspertėt vjenez pėr kėtė shkak vlerėsojnė se duhet tė zvogėlohet pėrdorimi i kėtyre ilaēeve dhe se pėr mjekėt e pėrgjithshėm, tė cilėt nė fakt janė ata qė pėrshkruajnė kėto receta, duhet tė organizohen trajnime tė veēanta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Antidepresivėt si bonbone
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Lifestyle-
Kėrce tek: