v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tretėsira kripore pėr hundė ulė simptomat e ftohjes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Tretėsira kripore pėr hundė ulė simptomat e ftohjes   Tue Jan 29, 2008 11:56 pm


Tretėsira kripore pėr hundė ulė simptomat e ftohjes

Pastrimi i hundėve me tretėsirė kripe disa herė nė ditė, mund tė parandalojė simptomat e ftohjes tek fėmijėt, bėjnė tė ditur disa studime tė fundit.
Tretėsira me ujė tė kripur nuk e shėron ftohjen, por sipas studimeve tė fundit, fėmijėt qė e shfrytėzojnė kanė tri avantazhe ndaj fėmijėve qė nuk e shfrytėzojnė tretėsirėn kripore:

- Simptoma mė pak tė shprehura tė ftohjes;
- Pėrdorim mė tė paktė tė barnave;
- Mė pak mungesa nė shkollė.

Studimet e fundit janė zhvilluar nė Republikėn Ēeke, ku janė hulumtuar 400 fėmijė tė moshės 6-10 vjeē. Kėto analiza kanė treguar se pastrimi nasal me tretėsirė kripore ka qenė mirė i toleruar nga fėmijėt dhe ka treguar rezultate mjaft pozitive.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Tretėsira kripore pėr hundė ulė simptomat e ftohjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Natasha Lushaj: Censurimi i tretė i Petro Markos, studim
» Fati tragjik i karakterit fisnik tė atyre qė u tretėn pėr Shqipėrinė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Lifestyle-
Kėrce tek: