v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kaka shpallet futbollisti mė i mirė nė Itali

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Kaka shpallet futbollisti mė i mirė nė Itali   Wed Jan 30, 2008 12:05 am


Kaka shpallet futbollisti mė i mirė nė Itali

Lojtari i Milanit dhe i kombėtares braziliane, Kaka, tė hėnėn ka pranuar edhe njė shpėrblim pėr lojėrat e tij tė shkėlqyeshme gjatė vitit 2007, kur e ka udhėhequr Milanin deri tek titulli i kampionit tė Evropės. Kaka ėshtė shpallur lojtari i vitit nė Itali nė pėrzgjedhjen e bėrė nga Shoqata italiane e futbollistėve.
Kaka natyrisht ėshtė shpallur si lojtari mė i mirė i huaj nė Itali, derisa ēmimin pėr lojtarin mė tė mirė vendas e ka fituar sulmuesi dhe kapiteni i Romės, Francesco Totti, fitues i 'kėpucės sė artė” pėr sezonin e kaluar, ēmim qė ka fituar pėr 26 golat e shėnuar nė Serie A.

Pėr trajner tė vitit ėshtė pėrzgjedhuri strategu i Romės, Luciano Spalletti, ndėrsa ėshtė interesant fakti se, trajneri i kampionit dhe aktualisht ekipit qė kryeson ligėn italiane, Interit, Roberto Mancini, as qė ka qenė i nominuar.

Pėr portierin mė tė mirė ėshtė shpallur ish-anėtari i Lazios, Angelo Peruzzi, i cili i ka dhėnė fund karrierės nė muajin maj, lojtari mė i mirė mbrojtės ėshtė shpallur, Marco Materazzi, derisa lojtari mė i mirė nga tė rinjtė, Riccardo Montolivo, nga Fiorentina.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Kaka shpallet futbollisti mė i mirė nė Itali
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Sport-
Kėrce tek: