v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Bogdani shėnon derisa Livorno humbet nga Juventusi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Bogdani shėnon derisa Livorno humbet nga Juventusi   Wed Jan 30, 2008 12:10 am


Bogdani shėnon derisa Livorno humbet nga Juventusi

Juventus ngushton nė dhjetė pikė diferencėn me liderin e Serie A, Interin, pas fitores prej 3-1 nė fushė tė Livornos, derisa sulmuesi shqiptar Erjon Bogdani shėnoi golin e vetėm pėr vendasit.
Golashėnuesi mė i mirė nė Serie A, sulmuesi francez David Trezeguet, arriti golat e tij tė 14-tė dhe 15-tė tė sezonit nė ligė (minuta 30 dhe 63), derisa njė gol tjetėr u shėnua nga Alessandro Del Piero (49’).

Livorno, e cila nga minuta e 54-tė luajti me dhjetė lojtar pas pėrjashtimit me dy kartonė tė verdhė tė Daniele De Vezze, golin e vetėm e shėnoi pėrmes sulmuesit tė kombėtares kuqezi, Erjon Bogdanit.

Juventus qė ka barazuar nė tre ndeshjen e fundit, do tė presė Interin nė ēerekfinale tė Kupės sė Italisė gjatė tė mėrkurės pėr ndeshjen e kthimit, derisa ndeshja e parė pėrfundoi me barazim 2-2.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
 
Bogdani shėnon derisa Livorno humbet nga Juventusi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: Sport-
Kėrce tek: