v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PSIKO TEST:Ėshtė dėshirė a po dashuri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: PSIKO TEST:Ėshtė dėshirė a po dashuri   Wed Jan 30, 2008 5:43 pm

valla qikjo shumm e vertet osht ahhaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: PSIKO TEST:Ėshtė dėshirė a po dashuri   Wed Jan 30, 2008 5:26 pm

Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?Cfarė ndjenė pėr mashkullin qė tė bėn tė tė rrahė zemra. Ke gjetur dashurin tėnde tė madhe apo ėshtė vetėm njė histori e bazuar nė dėshirat e momentit? Beni testin tonė pėr tė kuptuar se cafrė marrėdhėnie ėshtė ajo qė po jetoni?


1- Cila ėshtė cilėsia kryesore tek njė mashkull?

a- Ndrshmėria
b- Qėndrueshmėria
c- Ndjeshmėria

2- Zakonisht kur flet me tė

a- jeni gjithnjė dakord
b- ndonjėherė nuk e dėgjon
c- Kėrkon gjithnjė qė tė jeni dakord

3- Takimi juaj I parė ka qėnė

a- Njė lojė e gjatė joshėse
b- Njė bised e gjatė pėr tė njuohur njėri-tjetrin mė mirė
c- Dashuri me shikim tė parė

4- jatė njė feste njė grua e bukur kėrkon ta bėj pėr vete

a- Ėshtė njė rast I mirė p[ėr tė kuptuar nėse tė do me tė vėrtet
b- Nuk ka asnjė rrezik: Ai tė do vetėm tty.
c- E puth me shumė pasion nė mėnyreė qė tė mos I shkojė mėndja tek asnjė femėr tjetėr.

5- Sonte ke njė takim me tė

a- Do tė veshėsh njė fustan seksi dhe do tė ketė shumė shapmpanjė
b- Njė darkė nė shtėpin tuaj dhe njė bised e qetė
c- Njė dalje nė kinema, pėr tu mbėshtetur nė supin e tij

6- Nėse do tė tė linte do tė mendoje

a- Ėshtė e pamundur tė do me gjithė shpirtė
b- Nuk ia vlenė, ti meritoje mė shumė
c- Nuk mė dashuronte mė tė vėrtet

7- Miqtė tuaj ju konsiderojnė

a- Dy njerėz qė flasin shumė me njėri tjetrin
b- Dashnor apasionant
c- Njė ciftė unik

8- Nėse do tė tė kėrkonte tė martoheshit.

a- Do tė mendoheshe.
b- Po, bashkė pėrgjithmonė
c- Jemi mirė kėshtu pėrse duhet tė martohemi

Mė shumjė a
Ke ndjėnja shumė tė forta
Lidhja juaj ėshtė e mbėshtetur nė ndjenja shumė tė thella. Kėtė e t6regojnė shumė element, keni gjithn jė nevoj tė rrini bashkė, jeni tė pandashėm, dhe bėni shumė plane bashkė. Lidhja juaj ėsėhtė bėrė gjithnjė dhe mė e fortėq dhe tė gjithė ju konsiderojnė njė ciftė tė vėrtet. Ke pėrshtypjen se ke gjetur mashkullin e jetės trėnde dhe edhe nėse njė tjetėr afohet je shumė e sigurt qė nuk ka asnjė rrezik.
Cilėsit e tua: Ke shumė besim nė vetėvete, nuk ke frikė tė dashurosh kur je e bindur se kjo dashuri do tė tė kthehet. Nuk ke asnjė dyshim nė besnikėrin e mashkullit tėnd.
Kufijt e tu: Nuk tė pėlqen tė ndryshosh sipas situatave qė ju paraqiten. Pėr ty nuk egzistojnė kompromiset dhe nuk falė shumė.

Mė shumė b
Je nė dilem
Ėshtė dashuri apo dėshirė? Kėtė pyejtje I bėn vetes gjithnjė. Pėr frikė apo pėr pasigurin qė tė karakterizon, nuk je e sigurt nėse tė tėrheq partneri sepse e dashuron apo sepse ka njė paraqitje tė kėndėshme fizike dhe ėshtė I mirė nė shtratė. Pėr tė mbrojtur veten mendon shumė shpoesh se mbase ėshtė mė mirė qė tė mos oimplikohesh aq shumė nė njė lidhje. Preferon tė japėsėh pak nė mėnyrė qė tė mos zhgėnjehesh nėse gjėrat nuk ecin ashtu sic duhet. Me pak fjalė frenon veten vecanėrisht nėse tė duket se nuk tė jep aq shumė dashuri.
Cilėsit e tua: Nuk je nga ato qė bien nė dashuri kėmbė dhe kokė. Je shumė e kujdesėshme sepse ke nevojė tė dish se mė kė ke tė bėsh. Pėr ty dashuria ėshtė dicka me shumė vlerė e cila nuk duhet tė konsumohet me dikė qė nuk e meriton.
Kufijt e tua: e ke shumė tė vėshtirė tė besosh tek dikush dhe tė jepesh e tėra. Ke nevoj tė njohėsh me shumė egzaktėsi ndjenjat e tjetrit.

Mė shumė c
Ndjenė njė tėrheqje kafshėrore
Mashkulli ytė tė duket eksitues dhe joshės. Ke dėshirė ta shtėrngosh tė bėsh dashuri me tė. Pėr tu ka mė shumė rėndėsi qė ai tė tė njohė anėn tėnde joshėse se sa anėn tėnde tė personalitetit. Tė tėrheq si njė magnet, por kjo nė rastet qė jeni duke bėrė dashuri, pasi gjithė pasioni lkalon fillon tyė vėsh re tė gjitha defektet qė ka dhe ndonjėherė thua me vete se cfraė dua unė me kėtė njeri.
Cilėsit e tua; Ke njė aftėsi tė lindur pėr tu dhėnė nė lojėn e joshjes. Tė pėlqen tė japėsh dhe tė ndjesh kėnaqėsi. Mbi tė gjitha ti e di se cafrė kėrkon: Joshja ėshtė motoja jote.
Kufijtė e tua; Ke mė shumė tendenca tė vlerėsosh anėn fizike tek njė mashkull, duke lėnė mėnjanė anėnė tjetėr tė rėndėsishėme atė tė ndjenjave. Kjo ėshtė logjike duke parė qė mė shumė dėgjon zėrin e trupit sesa tė zemrės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
PSIKO TEST:Ėshtė dėshirė a po dashuri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: