v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 50 Cent i mahnitur nga pritja e kosovarėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: 50 Cent i mahnitur nga pritja e kosovarėve   Wed Jan 30, 2008 5:50 pm

Reperi i njohur amerikan, 50 Cent, ka performuar mbrėmjen e sė hėnės pėr afro 90 minuta, para rreth 25 mijė adhuruesve kosovarė nė Prishtinė, nė njėrin prej koncerteve mė tė mėdha tė mbajtura ndonjėherė nė Kosovė. Nė njė atmosferė elektrizuese, as edhe i ftohti nuk i ka ndaluar tė rinjtė kosovarė tė pėrcjellin kėtė ngjarje tė rrallė, tė organizuar nga operatori i ri celular Ipko.
Dyert e stadiumit tė Prishtinės, ku u zhvillua koncerti, janė hapur qė nė ora 18:00, derisa shou ka filluar njė orė mė pas, ku nė skenė janė paraqitur disa nga bendet dhe kėngėtarėt e njohur tė kėtij zhanri nė Kosovė si, Dj Blunt, NR, Nora Istrefi, Tingulli 3 dhe Genta. 50 Cent doli nė skenė rreth orės 21 dhe, sė bashku me disa prej reperėve qė e shoqėrojnė atė nė ēdo koncert, pėrfshirė Lloyd Banks dhe Tony Yayo, argėtoi publikun pėr afro njė orė e gjysmė. Mes tjerave, ai kėndoi edhe hitet “Candy Shop”, “P.I.M.P.” dhe “In Da Club”.

Me njė sigurim tė rreptė, koncerti kaloi pa ndonjė problem, duke mirėpritur amerikanin. 50 Cent bėhet kėshtu artisti me profilin mė tė pasur qė ka kėnduar ndonjėherė nė vendin tonė. Shumica dyshonin se ai ndoshta nuk do tė udhėtonte kėtu pėr shkak tė pėrshtypjeve se nė Kosovė mbizotėron dhuna, por ylli i njohur ėshtė pėrgjigjur pėr gazetarėt me fjalėt: “Kurrė nuk kam munguar nė asnjė shou nė karrierėn time”.

“Nuk do tė kem shansin ta shoh botėn, si tė gjithė tė tjerėt, nėse nuk shkoj ēdo kund. Unė e shoh muzikėn time duke thyer barrierat e gjuhėve”, ka thėnė, mes tjerash, 50 Cent, emri i vėrtetė i tė cilit ėshtė Curtis Jackson.

50 Cent, i cili ėshtė rritur nė New York dhe ėshtė qėlluar me armė zjarri nėntė herė, ka shtuar: “E di saktėsisht ēfarė ndodh kur pėrdoren armėt. Ndoshta kjo ėshtė ajo me tė cilėn ata mė mbajnė mend”.

"Unė jam nga Queens, (New York)", ka thėnė 50 Cent pas mbarimit tė koncertit. "Andaj, pėr mua, tė vij kėtu dhe tė shoh qė 25 mijė tiketa janė shitur brenda tetė orėve, ėshtė e mahnitshme. Unė jam mbase mė shumė i emocionuar se sa gjysma e adhuruesve”.


Njė adhuruese e pranishme nė koncert ka thėnė, mes tjerash, “shpresoj se do tė kemi mė shumė mundėsi tė kemi njerėz tė tillė qė do tė mbajnė koncerte nė Kosovė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
50 Cent i mahnitur nga pritja e kosovarėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė rejat :: VIP-
Kėrce tek: