v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi dashurie

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:05 pm

U ndan rrugėt tona

U ndan rrugėt tona
nė orėt e vona
kur ti me the mua
kalo tash e jona

U ndan rruget tona
per jet e per mot
dyshoj se ti kurr
nuk besove ne zot

Ku je tani vall
qė mua mė le me mall
digjet zemra ime
se ti e ke kall

Po mendoj si ne ėndėrr
si me thua lamtuirė
lamtumiren e fundit
ne qastin e veshtir

S'ka mė kurr per mua
as gėzim as lumturi
vetėm njė ėndėrr tė gjat
qė quhet vetmi...

Koha e gjat kalon
njė shekull si njė dit
e un qendroj ne kujtime
s'di qka jam duke prit

Cka paska qen kjo jet
thjesht jo e vertet
qė mė solli dhimbje
ne zemren time t'shkret

Shum tė kam besuar
e shum te kam respektuar
por mbi tė gjitha
shum tė kam dashuruar


Tash me nuk me shkruan
as un me s'tė shkruaj
por kjo s'do tė thotė
se pėr ty mė nuk vuaj

Jeta po vazhdon perseri
e un po vuaj e qaj per ty
por askush se kupton perse?
po me rrjedh loti ne sy

Dije se kjo jet pa ty
per mua qenka e kot
dhe s paska aspak kuptim
tė jetoj pa ty ne ket bot

laj syt e tu
me lotet e mi
dhe mos harro kurr
se un per ty ende mbaj zi

PE FUND TE PERSHENDES
KUDO QE TE JESH
EDHE PSE S'JEMI BASHK
NE ēDO HAP AFER DO ME KESH
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:05 pm

Po shikoja yjet
dhe pash njerin te binte
i zjarte e i bukur
dhe drejt meje vinte

por drita e tij mahnitese
shum shpejt mbaroi
kur degjova nje ze
qe nga gjumi me zgjoi

pershtypje me beri
dhe nuk e harova
ne magjistare vajta
pergjigje per te kerkova

Haber i mire!-me tha
Nje gje e mire do te ndodhi!
parate kapi shpejt
dhe ne xhep i hodhi

Tani qe e mendoj
dhe ti pran meje ri
i sigurt jam per endren
Ylli ishe ti!!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:05 pm

GJITH NATEN RRI PA GJUM
DHE TY TE ENDERROJ SIKUR JE ME MU
PO NATA ESHTE E GJAT VETEMIA
ME KAPLON UN RRUTULLOHEM
POR SHTRATI ESHTE BOSH

KAM FRIK QE TE FLE
SE NE ENDERR STE SHOH
PRANDAJ UN RRI ZGJUAR DHE PER TY MENDOJ


PO E PRES NJE DIT PO E PRES NJE NAT
QE TI TE VISH
DHE MALLIN TA SHMALL

POR TI JE SHUM LARG
PRANDAJ UN VUAJ PER TY
JAM BERE SI E DEHUR
PA GJUME NE SY
****************
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:04 pm

Bukurie sa te dua
me ato fjalet e tua..
un u rrita e me ty mesova
e me ty u dashurova..

Bukurie o Bukurie a
munet me te te percjell
sot per ne shpije? Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:04 pm

Dua te dhuroj lule,buzen ta kafshoi,
ta them fjalen ,aty ne zemer,i panjohur ,
i pa emer,po aty ku te dhemb,
po ate fjalen e dashuris aty ta them,
te ushtoj gjoksi njeher ,dhembjen qe ndjej,
ta ndjesh edhe ti.Dashuria kerkon lule
lule te dhuroj,te perqafoj,
te puth e shterngoj.
Ki mendjen ,e sinqeritetin,
lulen ujit,qe rrenjet te lidhen nyje,
lule kuqe lule bore,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:04 pm

Me thuaj e pranon,
nje fole cmendurie puthjesh,
ne kende te buta aty ketu,
mbi trupin tend lakuriq.

Me thuaj e panjohur,ku ke shkuar,
ku je tretur e dashuruar,
Zemren kujte ia ke dhuruar
buzet tua te pervluara
bashk me puthje te bashkuara,
sa shum te gabuara......


Loto po te mundesh,
mos u kthe te me humbesh.

Edhe nese kthehesh ,
nuk do te me gjesh,
as si hije e as ne jet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:03 pm

Per ty do te kisha lindur edhe njeher,
Vetem ta kuptosh se linda ,per ty,
ta shijosh ,zemren e shpirtin si dashuro,
e mos te mbetesh vetem ti dashuri.

Per ty
Trup rrenqethes,
embelsi.

Enderr krah pa etje,
durim.

Shuarje te zjarrit,
pavdeksi,
enderr jetike e pa streh.

Mbushur cepin,dashuri,
etje,carje,stres,
munges,shterngata,
rrembim.

shpres me je ,
e jam per ty e panjohur
buze e lenget perjetim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:03 pm

me thuaj si ti ndal lotet
kur neteve te ftohta me ngrijne ne sy...
me thuaj ti si ta ndal zemren
qe te mos rrahi me per ty...

me thuaj ti si te largohem
endrren time ta bej varr...
me thuaj pse te dashurohem
kur ti me iken diku shume larg...

me bere zemren cop e vrer
o dashuri qe me rri larg...
me ngrine gishtat mbi tastiere
ca pika lot me rrodhen larg...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:02 pm

i futur ne kujtime
dhe filloj un te mendoj
per at vajze qe shume e dashuroj
mendoj dhe mendoj
sepse kurr un se harroj
me lendon aq shume
sa vazhdoj un te lotoj
nuk e di se pse aq shume ate kerkoj
vec di nje gje dhe sdua ta mohoj
se e dua me gjith shpirt e zemer
per mua
kto ndjenja ta them un
akoma skan mbaruar

nuk e di kujt ndihme tani un ti kerkoj
jo se di cfare dreqin te bej e ku te shkoj
nuk e di se mundem pa te un te jetoj
cdo gje qe me rrethon, per ate mu me kujton.

perpiqem ti flas sa here e marr ne telefon
ta marre dreqi ta marre se gjithmon me injoron
po ska faj se pres saj un vete jam larguar
tani kjo ceshtje e gjitha duhet harruar!

dashuria esht e bukur edhe shume ty te gezon
po nganjehere te vret dhe shume tu te lendon
vec amon te kesh kujdes se neqoftse ti gabon
jo nje zemer yllo por ti dy shkaterron!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:02 pm

Per her te pare kur te takova

qe ne ate cast u dashurova,

prej ate dite kur te pash ty

me rrin mendja vetem tek ti.

a e din qe them te verteten

une per ty do kisha dhan dhe jeten

sepse jeta sĀ“paska kuptim

kur sĀ“te kam ty o shpirti im,

ahhh si tĀ“ju them si tĀ“ju tregoj

askush nuk do te me kuptoj,

se gabim une u dashurova

ket shum von une e kuptova.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:02 pm

Zgjohem ne mengjes me afshin tend
dhe e ndjej se me mungon ti
e pranoj dhe e kuptoj
se une per ty jetojTE urrej kur nuk me mendon
te urrej kur nuk me telefonon
te urrej se ste urrej dot
se per ty zemra ime qan me loty ekzistoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:01 pm

Mos i beso askujt
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten
Edhe pse je LARGE
asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA
Na Bashkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 7:01 pm

Te gjithe do te vdesin nje dite,
si une ashtu dhe ti,
por dua qe per ne te dy,
te jete sa me i larget fundi.
Nuk dua te vdes i pari
qe ti per mua te vuash,
as s`dua te vdesesh e para
qe une per ty te vuaj,
por dua qe fundi jone,
te vije ne te njejten sekonde,
dhe njerezit te thone:
u deshten shume,
nuk e tradhetuan njeri-tjetrin,
as ne kte jete, as ne ate bote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 5:25 pm

Ƈast

Qe nje cast ndarje,
nje regetim zemre,
nje moment i vockel
ate buzembremje
I hutuar ishe,
kaq prane me kishe
po nuk dije c'te beje,
doren te me shtrije?
apo perqafoje?
Bera une nje hap
ti nje tjeter shtove
ekulibri ra, koken
tek une leshove..
Qe nje cast i vockel
ate buzembremje,
ti ndoshta e ke harruar
une e kujtoj me endje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 5:23 pm

E enderrove ate cast?

E enderove ate cast
Kur njerzit do te na linin nje moment, vetem?
Qe t’i thoshim njeri tjetrit dicka me shume
Qe ti te ishe Ti dhe une te isha Une?


Ja tek erdhi..
Ti s’the asgje
Asgje s’thashe dot as une.
Akrepi vraponte ne fushen e ores
ne si kujtim na mbeti
vetem nje shtrengim i lehte i dores..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 5:21 pm

Nuk kuptova atehere..

O Zot, cfare gjenialiteti
te jep te berit esell!
Te kuptosh nje pyetje aq te thjeshte
Qe bota e dinte prej mijra vjetesh..


"A me ndjen ti mua?
Nuk di c'mermerita atehere
mendimesh e ndjenjash ngateruar
U ktheva sot prape ketu
A vlen pergjigje e vonuar?


Po, i dashur te ndjeja
Sic nuk kisha ndjere me pare
Ndofta dyfish,
per ty qe te mungoja une
dhe per mua
qe lumi me kish marre


Po, i dashur, te ndjeja
Te ndjeja aq sa fryma me merrej
por e verteta ish qe
te shtyja tutje


Se guximi im s'shkonte me tej
Se imazhi i kokes tende ne preherin tim
Duke u trembur se ai do qe fundi
Po ti, s'e kuptoje qe mund
edhe fillimi te ish?


"Thone te gjitha ndarjet
si dashurite ngjajne,
por ndarjet pa bashkime
moskuptimin qajne"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 5:20 pm

Ike ti

Ike ti
dhe dicka u keput
brenda meje...
Buzeqeshja ime
pa gaz u be
dhe dielli u fsheh
pas nje reje.,,,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 5:19 pm

Shume gjera ngelen pa thene
nga ajo qe quhet enderr
nga ajo qe ne donim ta kthenim
ne dicka te vertet
E si mund te jete endrra ndryshe
po s'qe realitet
Dicka qe ne te dy e permendnim cdo enderr
ishte fjala MALL
dhe prane saj nata blebezote fjalen PUTH
dhe midis ne te dysh
yjet beheshin ure
Dhe mbi ure ishte realiteti
ku ne s'hipem dot kurre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 5:18 pm

Me Fal Qe Te Dua

Me fal qe te dua kaq shume
me fal qe ne zemer te lendoj
me fal por eshte teper vone
nuk mundem un ty te harroj

Me fal qe te bera pa dashur
per mua pa qellim te mendosh
me fal qe te bera per mua
poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan
te dashuroje nje njeri si TI
ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURI

Me fal por nuk te them dot te dua
nuk dua me puthje nga ty
ato jane vec dhimbje per zemren
ato me bejne te ndihem NJERI

Por un njeri nuk dua me te jem
nuk dua un me te flas per dashurine
sepse ti me nxore nga zemra
pa ty jeta ime s'ka kuptim

Me fal qe prap po te lendoj
me fal qe PERJETE DO TE DUA
me fal por nuk e di si i behet
me nje njeri te c'mendur si mua

I c;mendur se te tjeret i dua si veten
i c'mendur se tregoj te verteten
i c'mendur se jam i sinqerte
se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
me fal qe te dhashe nje shekull dashuri
por jeta i ka keto padrejtesi
jeta me solli tek TI

Dhe ti si nje qenie e pafaj
si nje engjell me zemer te vrare
ti ke dicka te vecante
ti ke shume lote te pathare

Me vjen keq qe un nuk arrita
te te kthej buzeqeshjen perseri
ashtu sic ti ma ktheve mua
DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Thu Jan 31, 2008 5:16 pm

Ngado qe shkoj
me ndjeke pas hija jote,
puhiza e lehte e aromes tende
me pushton fytyren,
ndjej qe je afer.
I degjoj hapat e tu,
imazhi yt me shfaqet para syve,
i zgjati duart te preke fytyren tende,
te ftohte akull.
Erdhe ne dimer
e ngrire nga pritja e gjate.
Une...
te prisja tek pragu i deres se pritjes
te vije ne stinen e pritjes,
ne stinen
kur shkrihet bora
bashke te mbledhim lule
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:24 pm

VALLA SHUM E DASHURUME EDHE UN AHAHA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:24 pm

Sonte sa shume te urrej....,mbi gjithcka urrej veten
pse te kam dashur si e marre ...pse pikerisht nje
perbindesh sikur ti.Do te doja te ndryshoja gjithcka ne
jeten time,e te mos te te lejoja as te me prekje,e as
t eme shikoje,o jo nuk vuaj pse jam ndare nga ti vuaj
se si te kam dashur ty,se si rash pre e jotja oooo SA
shume te urrejjjj,nganjehere dua te mos jetoj jo per
shkakun tend por per shkakun e gabimeve te mia,
megjithse ti ke vdekur per mua i lejova vetes se paku
te shfryhem e ta nxjerr gjithe mllefin qe me eshte
mbledhur ne zemer sepse edh epo ti them ty gjitha
keto ne sy nuk ja vlen sepse edhe vet je person qe
nuk ja vlen te bisedosh me ty e kam kuptuar vone kete
megjithate me mire vone se kurre ...te urrej te urrej me beso..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:23 pm

......Mos me sill lule

......kur te jem larguar ..................

........ te mos jem me.............

......Mos me qendro afer....................

kur ne kete bote mos te egzistoj me

......Mos me shkruaj letra dashurie me lot..........

Mos hajde te me besh vizite shpirt kur teje larg te jem

per te me pare si jam

Si valle pa ty kam bere ????? A kam mundur te harroj...............

Mos me thuaj se sa shume me deshe atehere

dhe gjithcka qe ke bere per dashurine tone....

Mos qendro ashtu i hutuar

duke qare perseri per letrat

qe si kam mundur ti lexoj

...kur une i dashur jam ketu me ty ............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:22 pm

Mbi qyetet po bie shi e erresira ka mbuluar dhe qyetetin tend atje ku ndodhesh tii....
Kujtime te ngrira varen mbi mure e fotografite tona sot shfaqen bardh e zi........
........me lot ne sy
me nje mall qe se lag as ky shi i mallkuar qe po bie tani.
Po ecen dhe ti rrugeve naten sic po bej une ?
Po i kerkon kujtimet thelle neper qyetet ashtu i cmendur ashtu sic po i kerkoj une?
I ke pare valle ? Si ishim ne te dy dikur?
Me marrosi ky shi i lig qe gjithmone me kujton ty e lot derdh vetem lot sikur jam ne zi....
Se me solli tyyyy perseri neper kujtime ketu ne kete qyetet te lagur...............
................ e jetes ti them
me ler te lutem me ler se spo mundem te jetoj.
Por a do te me degjoj? Do mi degjoj vuajtjet e mallin qe kam sot ne shpirt?
Sikur te me shtrengoje sikur me shtrengoje ti dikur?
Dua te mbeshtes koken ashtu ne shpatullen tende eh dhe si me mbajte vetem ti.
Vetem me shtrengo me mbaj ne duar o jete qe je diku tjeter ne .............
..................ne nje qyetet tjeter...........
.............me shi dua te jete ...........
...po pikerisht nate e erret si kjo qe po ndjej une.............
..Me thuaj se dhe tek ty eshte nate e ftohte ............
........pemet kane ngrire dhe kujtimet tona .........
.......me fotogragfi te lena me lot pergjysem....
..........me thuaj se dhe atje po bie shiiiiiiiiiiiiiiiiii
.......me thuaj se dhe ti po vuan
...........keshtu sic po vuaj uneeeeeeeeeeee
..........ne nje tjeter qytet.....................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:22 pm

Prej teje, dua vec te shkruaj, te shkruaj e s'dua te shteroj,
e prape se prapi se nxjerr te gjthen, por aty nga fundi
e ndjej se me perpelitet aq cjerrshem frymezimi
i lene pergjysem......... E shoh se diku dua te dal
por fillin s'ja gjej dot dhe brenda vetem krijoj, e shpirtin se
zbraz dot. Frymezimi i shkrete, pikerisht kur flas me ty
fillon e me rreshqet ne shpirt e me pas e me pas dua vec
te hesht, te clirohem, te fle, a ndoshta te dehem e me pas
dua vec ate, ate.... ate frymen tende qe me ndez zjarrm....'
e zjarmi yt te me caje, e me ty me vone te me zere gjumi
ngadale. Nuk e di por..... por e gjithe kjo hidhet poshte,
e une nuk dua te dehem me me zerin tend aq rendshem,
nese ti se ndjen ate eren time dehese e me vone te dehesh
edhe ti pas eres time, e une pas te tendes perjete... duke u
bere te dy pijanece pas nje ere qe mban fjalet: Te Dashuruar Perjete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Poezi pėr dashurinė
» ANILA KATI:Dy poezi
» Agim Xhemali :Partia Enverit
» Poezi,Lek Prenga Gjeqi:Loti i nenes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: