v3to1|DESIGN|
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi dashurie

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:21 pm

Kujtimi per ty
Jam ulur diku atje tej........midis kujtimesh e nuk e di
pse jam kaq e heshtur dhe e ftohte sot,,,,
e ndjej se ato me fusin ate turbullim brenda vetes.
Me shfaqen aq abstrakte e me zhdervillen aq lirshem midis hapesirash diku
si hije njerezish qe me rrethojne e me lidhin hijen e kujtimeve nder vite..............
...... me ate perin qe ma detyrojne zemren te eci perpara duke formuar ashtu pjese pjese uljet e ngritjet e jetes qe kaluam te dy.
E kthej koken anash e ty ste ndjej prane........ te te thote heshtja nje fjale shpirt por shhhhhhhhhh duhet te ta ndjesh dritherimen se ka shume per te te thene , e keshtu dua te fshihen kujtimet e dashuria jone te te rris krahet perseri......Ti hapi mbi qiellin qe po mbullon vetmine tani dhe ashtu do ta ndjeje te me mbaje gjithnje me ty....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:20 pm

[?]..Sot tė gjithė janė mbledhur
-[?]..Por nuk ėshtė ditė gėzimi
--[?]..T’gjithė janė te pėrlotur
---[?].. Pėr t’mė quar tek Varri..
----[?]..
-----[?]..Sikur t’kisha mundesin
------[?]..Edhe t’ju tregoja
------[?]..Se pa te Dashurin Time
------[?]..Nuk munda te jetoja.
-----[?]..
----[?]..Mjaft mė o Babi
---[?]..Mos ma laj trupin me lot
--[?]..Me dėshir time vendosa
-[?]..T’ja jap fundin jetės sė kot.
[?]..
[?]..Me njė cop letėr ta sqarova
[?]..Dhe njė Amanet Babi ta kėrkova
-[?]..Te Dashurijen tim ju te e lajmron
--[?]..Dhe pėr vdekjėn time tė i tregoni.
---[?]..
----[?]..Ju lutem Babi atė mos mallkoni
-----[?]..Nuk ėshtė ai qė jetėn time morri
------[?]..Isha vet fajtor, dhe Zotin e luta
------[?]..Vdekjėn ja kerkova, se jetėn sun e ballafaqoja.
------[?]..
-----[?]..Tash dalngadal mė mbuloni me dheh tė zi
----[?]..Dhe e di se mė kthim mbrapa s’ka me gjet
---[?]..O Babi im tė lutem mos mė qaj
--[?]..Se nė tjetrėn botė lumturin do ta gjaj.
-[?]..
[?]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[?]..Dhe ja fali kėtė pikėllim
[?]..Zemra ime nuk mund mė tė rrah
-[?]..Dhe ndjehem mė mirė sepse dhimbje mė s’ka
--[?]..
---[?]..O Babi te lutme falma kėtė gabim
----[?]..por vetvrasja ma dha Lirinė
-----[?]..Ajo ishte gjėja qė frymėn ma ndali
------[?]..Sepse Jeta vetėm pikėllim mė fali.
------[?]..
------[?]..Kam arritur nė kėtė vend me lule
-----[?]..Dhe gjithmonė do ta pres Te Dashuren Time.
----[?]..Ajo do tė martohet dhe do ta harron emrin tim
---[?]..Mirepo unė do ta pres qė ta takoj nė qiellin tim.
--[?]..
-[?]..Atėher do t’i them: " Pėr ty Oj Dashur Jetės i dhash Fund ''
[?]..Isha shumė e ri dhe tė doja shumė
[?]..Nuk pendohem aspak qė kėtė jetė pėr ty e dhurova
[?]..Sepse shumė tė kėrkova dhe mė nė fund ne parajsė tė takova"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:18 pm

Dy zemra qe me heshtje dashurohen,
dy shpirtra qe me nje shikim verberohen
,dy njerz qe me sinqeritet zhgenjehen,
dy te rinje qe me dashuri urrehen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:17 pm

Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:17 pm

Jeta ka hidhėrim, - por ka edhe gėzim...
Qė tė dyja bashkė ,- e kanė njė kuptim...
Pra kto tė dyja bashkė,- SJELLIN DASHURIN.
Dhe nė k'tė jetė ,- kryesorja ėshtė dashuria...
Sepse kot nuk themi,- ''Mi mori mėnd e mia''.
Por vetėm nji, - vetėm nji dashuri tė jep jetė...
Dhe ajo ėshtė,- DASHURIA E VĖRTETĖ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:16 pm

Te falenderoj,qe me bere te vuaj...
se vuajtja me sherbeu per te mesuar,
me sherbeu per tu njohur me legesine
ekesaj bote dhe me pabesine edjemve...
epse e shoh te larget diten qe do ti besoj perseri nje djali.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:15 pm

jetoj i harruar
pa ty pa dashuri
jetoj pa aspak zemer
se te humba ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:14 pm

Ai ka qene i vetmi, dhe i vetmi
do te jete,kete zemren time se
merr askush ne jete, e kam dashur g
jithnje, e gjithnje do e dua, eshte e
vetmja gje qe ka vlere per mua.(M)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:13 pm

dashuria eshte si pishina
ku te gjithe bien brenda
une nuk rashe me dashje
por me rreshkiti kemba
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:13 pm

Malli pėr buzėt e tua po mė kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos mė le me lotė nė sy
se keto lotė po derdhėn veq pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:12 pm

Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shoqe
ti je per mua gjdo send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE dua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:11 pm

The first time we met,
I knew I had a friend.
The thing I did not know
is that I would want to
love you until the very end.
Your precious love has
turned my life completely around,
I feel like I'm walking,
but my feet don't seem to
touch the ground.
Sometimes you seem to be
my shinning light
guiding me through the long, dark night.
As I lie alone in bed
thinking of you and I
I wonder if you think of me too
as one more night slowly drags by.
I wish I were there with you,
kissing your sweet lips
under the pale moon light,
and holding you, so very tight.
You really are the man of my dreams
and I can't wait to be with you,
for the rest of my life.
I know our time away
seems like an eternity,
but I'll wait forever to be in your life.
I love you,
I need you,
I want you,
and I will for all my life
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:10 pm

Zemra ime rreh per ty
Per ty jetojn keta dy sy
Mendja ime veē ty te mendon
Zemra ime vetem ty te dashuron
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:09 pm

me fal qe te desha e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
ateher e merr denimin qe e meriton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:09 pm

Te deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
te mbes per ty vetem kujtime
si nuk pate zemer te me harrosh
kur e dite sa e rendesishme je ne
jeten time tash shko nga jeta ime
the kurr mos me kerko por vetem n
je dije se une isha i vetmi qe te deshti
ne kete jet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 7:06 pm

ooo xonxi a din ma huahuauh Question
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:36 pm

DIKUR ISHIM 3...UNE TI DHE DASHURIJA
POR PRAP JEMI 3...UN KUJTIMI YT DHE VETMIJAA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
::valushja::
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 451
Join date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:35 pm

Te dashurosh vetem per te dashuruar esht mekat..dashuro vetem kur ndihesh I dashuruar

Te dhurosh puthje esht kenaqesi…dhuro vetem nese dikush te dhuron ty

Te qash esht dhimbje …qaj vetem nese dikush loton per ty

Te hapesh deren e zemres esht bukuri…hape vetem nese edhe ajo e hap deren per ty

Te simpatizosh dikend esht pasuri…simpatizo vetem nese te simpatizon edhe ajo ty

Te enderrosh per dikend esht fantazi…fantazo vetem nese edhe ajo te imagjinon ty

Te zhytesh ne mendime esht qetesi…mendo nese edhe ajo mendon per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:28 pm

SI MOS TE TE DUA

NE TY JAM E DASHURUAR
A TE KAM INAT
KAM QEJF ME TE TRADHTUAR
A DUA TE TE KEM NGAT
TI JE I BUKUR
UN DUA TE JESH I KEQ
MUND TE JEM E LUMTUR
POR SJAM PSE JAM DREQ
SI MOS TE TE DUA
SI TE TE HAROJ
SI MOS TE TE DUA
SI TE TE TRADHTOJ
SI MOS TE TE DUA
SI TJA BEJ TANI
SI MOS TE TE DUA
SI TE KEM TJETER SIMPATI
TE THEM MJAFT MOS FLIT
S'DUA TI NDEGJOJ FJALET E TUA
ATEHER ZEMRA PERSHPERIT
te dua te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:27 pm

Z'do te ket kuptim Jeta
pa dashuri,
Ajo eshte e bukur sa dhe
vet kjo rini,
Dashuroj me zemer
ku hyn edhe ti,
Si ender ngritem lumturi
mbi kete dashuri,
E bukur eshte poezia
t'ia kushtosh dashuris,
Kur zemra dashuron
Ti me te vertet lemnon,
Keto vargje ia kushtoj
dashuris per ty,
Qe ajo te mos tretet
gjer ne perjetsi,
Dashuria eshte pellumb
gjith boten shetit,
Eshte edhe diell
Per mua e ty shendrit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:26 pm

lutem ne netet e vetmis
lutem per lulen e dashuris
lutem te gjej pakez shpres
lutem qe kjo lutje e imja te mos vdes
lutem qe jeta te me fal gezim
lutem qe nzemren tende te gjej vendin tim
lutem ku lutja te ket nje kuptim
lutem se zemres sime ti shtoj nje gezim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:23 pm

Te pyes, ku po shkojm,
me thua, s'e di,
me pyet, pse jetojm,
pergjegjien s'e di.

Te dua, te them ,
Te dua a e di,
te puthi ne buz,
me puth dhe ti.

E pastaj, heshtje, qetesi,
dy zemra degjohen,
here une here ti,
Te dua, degjohet perseri.

Te pyes, pse jeton,
me thua, per ty,
me pyet q'fare do,
te them... TE DUA vetem ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xona
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 236
Join date : 30/01/2008
Age : 27

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:22 pm

Me mungon

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
v3to1
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 204
Join date : 29/01/2008
Age : 28
Location : Kosovė - Istog

MesazhTitulli: Poezi dashurie   Wed Jan 30, 2008 6:06 pm

Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.v3to1.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Poezi pėr dashurinė
» ANILA KATI:Dy poezi
» Agim Xhemali :Partia Enverit
» Poezi,Lek Prenga Gjeqi:Loti i nenes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Zona pėr bisedė :: Dashuria-
Kėrce tek: